عضو کتائب حزب الله عراق:آیت الله رفسنجانی در تمامی پیروزی های تحقق یافته در ایران و جهان اسلام نقش داشت

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
عضو کتائب حزب الله عراق:آیت الله رفسنجانی در تمامی پیروزی های تحقق یافته در ایران و جهان اسلام نقش داشت

بغداد – ایرنا – جاسم الجزائری عضو دفتر سیاسی کتائب حزب الله عراق در حاشیه مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در بغداد تاکید کرد: آیت الله رفسنجانی در تمامی پیروزی های تحقق یافته در ایران و جهان اسلام نقش داشت.

بغداد – ایرنا – جاسم الجزائری عضو دفتر سیاسی کتائب حزب الله عراق در حاشیه مراسم ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت ایران در بغداد تاکید کرد: آیت الله رفسنجانی در تمامی پیروزی های تحقق یافته در ایران و جهان اسلام نقش داشت. الجزائری در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن اعلام این مطلب از رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به عنوان ' یکی از پیشگامان انقلاب اسلامی و ذوب شده در خط امام (ره) نام برد.
این عضو حزب الله عراق گفت: آن فقید سعید در ایجاد اتحاد میان کشورهای منطقه و حمایت از خط مقاومت علیه طرح مشترک صهیونیسم و آمریکا در منطقه نقش کاملا روشنی داشت. بدون شک اقای رفسنجانی به دلیل داشتن یک نقش برجسته نقطه سپیدی در این منطقه به شمار می آید.
وی از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یک فرد با تجربه ، با هوش و زیرک ، مدیر و مدبر یاد کرده و گفت: به همین دلیل وی به آمریکا اجازه نداد تا از اختلاف موجود سوء استفاده کند و ازآب گل آلود ماهی بگیرد.
الجزائری از انقلاب تحقق یافته توسط امام خمینی (ره) و یارانش به عنوان منبع اصلی خط مقاومت در عراق و سوریه و لبنان یاد کرده و گفت: اگر ثبات و ایستادگی یاران امام نبود این خط با این عظمت ادامه نمی یافت. خطی که توانسته درعراق و سوریه و لبنان در مقابل طرح صهیونیستی آمریکایی به پیروزی های بزرگی تحقق ببخشد و جهان را شگفت زده کرد.
عضو حزب الله عراق در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در مورد آینده نبرد در موصل گفت: ما معتقدیم که نبرد ما در واقع نبرد با طرح آمریکا است. داعش یکی از ابزارهای این طرح است و به همین دلیل معتقدیم که پایان داعش به معنی پایان یافتن طرح آمریکا نیست. آمریکا با استفاده از شکاف موجود در جهان اسلام گروه های تروریستی مانند داعش و القاعده و النصره را تشکیل داد تا منطقه را گرفتار جنگ های طائفه ای و نژادی کند. این شکاف را ابن تیمیه در جهان اسلام به وجود آورد. ما باید برای حمله بعد از داعش هوشیار باشیم.
الجزائری فاش کرد که در خصوص موصل و تلعفرفشارهای شدید خارجی و آمریکایی و حتی ترکیه ای علیه عراق اعمال شد. البته پس از آزادسازی حلب در سوریه امواج سیاسی در منطقه در حال تغییر یافتن است. ما ظرف روزهای آتی شاهد عملیات آزادسازی کامل تلعفر خواهیم بود. این آزادسازی به سرعت و غیرمنتظره تحقق خواهد یافت و معادله نبرد در موصل را تغییر خواهد داد و تصور می کنم که موصل در مدت زمان کوتاهی به طور کامل آزاد شود. حفظ تاسیسات زیربنایی و جان مردم در موصل باعث کند شدن روند پیشروی نیروهای نظامی عراق در این شهر شده است.
وی در مورد آینده تروریسم در عراق گفت: من تصور می کنم آمریکا غیر از داعش ابزارهای تروریستی دیگری با نام های متفاوت نیز در اختیار دارد . هم اکنون در عراق هسته های خفته حضور دارند. تحقیقات به عمل آمده و واقعیت های روزمره نشان می دهد که در درون بغداد و حومه پایتخت و شهرهای عراق هسته های خفته بسیاری حضور دارند. ما باید هوشیار باشیم و مردم نیز باید از نیروهای نظامی خود حمایت کنند و دولت نیز باید پرونده دستیابی به اطلاعات محرمانه جهت ریشه کن کردن این باندها را به طور جدی دنبال کند.
جاسم الجزائری در باره نقش ایران در حمایت از عراق در نبرد با تروریسم اظهار داشت: بدون شک ایران در پیروزی های تحقق یافته در عراق و سوریه علیه طرح صهیونیستی آمریکایی نقش اساسی برعهده داشته است. ایران با حمایت های معنوی ، لجستیکی ، مادی و سیاسی خود شریک تمامی پیروزی های تحقق یافته در منطقه است. ایران در حمایت از ملت های منطقه جهت رهایی یافتن از تروریسم و طرح صهیونیستی آمریکایی تمام توان خود را بکار می برد و به همین دلیل ما بخاطر این حمایت بی پایان تحقق یافته در عراق و سوریه خود را مدیون ایران می دانیم .
عضو کتائب حزب الله عراق:آیت الله رفسنجانی در تمامی پیروزی های تحقق یافته در ایران و جهان اسلام نقش داشت
jkkjkjkjkj