حضور شخصیت‌های سیاسی در کنسولگری‌های ایران در شانگهای، گوانگجو و هنگ‌کنگ

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
حضور شخصیت‌های سیاسی در کنسولگری‌های ایران در شانگهای، گوانگجو و هنگ‌کنگ

پکن - ایرنا - در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی شمار زیادی از دیپلماتها، شخصیت های بین المللی و مسئولان سیاسی شانگهای، گوانگجو و هنگ‌کنگ با حضور در کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در این سه شهر نسبت به شخصیت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ادای احترام کردند.

پکن - ایرنا - در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی شمار زیادی از دیپلماتها، شخصیت های بین المللی و مسئولان سیاسی شانگهای، گوانگجو و هنگ‌کنگ با حضور در کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در این سه شهر نسبت به شخصیت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ادای احترام کردند. به گزارش ایرنا، کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در شهرهای یاد شده که به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی اقدام به گشایش دفتر یادبود کرده اند، طی دیروز و امروز میزبان جمع کثیری از شخصیت های سیاسی بین المللی و داخلی چین بودند.
بر اساس گزارش های دریافتی، این افراد همچنین علاوه بر امضای دفتر یادبود و نگارش یادداشت، رحلت این شخصیت عالی قدر را به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفتند.
این دفاتر یادبود از دیروز (سه شنبه) گشوده شده و این نمایندگی ها تا روز پنجشنبه (فردا) پذیرای مقام ها و شخصیت های محلی و دیپلمات های خارجی مقیم این شهرها برای امضای دفاتر یادبود خواهند بود.
همچنین برای سوگ درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پرچم جمهوری اسلامی ایران در سه کنسولگری یاد شده نیمه افراشته شده است.
برگزاری مجلس ترحیم به این مناسبت از دیگر برنامه هایی است که کنسولگری های ایران در شانگهای، گوانگجو و هنگ کنگ نسبت به برگزاری آن مبادرت خواهند کرد.
گزارش حاکیست، این مراسم در شهر گوانگجو در مسجد هائوپن و در هنگ کنگ نیز بعد از نماز مغرب و عشا در حسینیه شیعیان با حضور ایرانیان، پاکستانیها و هندیها برگزار خواهد شد.
در هنگ کنگ همچنین قرار است روز جمعه و بعد از نماز جمعه مراسم ویژه دیگری همراه با قرائت دعا برگزار شود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، غروب نوزدهم دی ماه در سن 82 سالگی دار فانی را وداع گفت.
وی در سوم شهریور ماه سال 1313 در رفسنجان دیده به جهان گشود. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی از اعضای شورای انقلاب و موسس حزب جمهوری اسلامی بود
آیت الله رفسنجانی نخستین رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس جمهوری اسلامی ایران در 2 دوره پیاپی در سال های 68 تا 76 بود. او همچنین در سال های 86 تا 90 ریاست مجلس خبرگان رهبری را بر عهده داشت.
حضور شخصیت‌های سیاسی در کنسولگری‌های ایران در شانگهای، گوانگجو و هنگ‌کنگ