شمع هایی که در رفسنجان به یاد یار دیرین امام و رهبری سوختند

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
شمع هایی که در رفسنجان به یاد یار دیرین امام و رهبری سوختند

کرمان - ایرنا - اهالی شهرستان رفسنجان در نخستین شب خاکسپاری آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری در موزه ریاست جمهوری این شهرستان شمع روشن کردند و در رثای سردار سازندگی اشک ماتم ریختند.

کرمان - ایرنا - اهالی شهرستان رفسنجان در نخستین شب خاکسپاری آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری در موزه ریاست جمهوری این شهرستان شمع روشن کردند و در رثای سردار سازندگی اشک ماتم ریختند. به گزارش شامگاه سه شنبه ایرنا، خورشید بزرگ مرد خطه رفسنجان آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی سه روز است که به غروب گراییده و مردم این شهرستان و سراسر ایران را در عزا و ماتم فرو برده است.
کوچه کوچه شهرستان رفسنجان و در راس آن شهر بهرمان زادگاه بزرگ مرد تاثیرگذار در انقلاب اسلامی ایران، سه روز است که در داغ از دست دادن ابرمردی از سلاله اعتدال و وحدت سیاه پوش است و اشک ماتم می ریزد.
موزه ریاست ‌جمهوری رفسنجان شامل غرفه شهدای رفسنجان، غرفه رفسنجان‌ شناسی و آثار فرهنگی و همچنین اسناد مربوط به دوران ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام است و هدایای دوران ریاست جمهوری آیت ‌الله هاشمی رفسنجانی در آن نگهداری می شود.
موزه ریاست جمهوری رفسنجان برای جمع ‌آوری هدیه‌ های رسمی و غیررسمی که در دوره ریاست جمهوری آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی از سوی مردم، سازمان‌ها و مسئولان کشورهای مختلف به دولت تقدیم شده در نظر گرفته ‌شده است.
این موزه در سال 1370 طراحی و در بهمن‌ ماه سال 1378 توسط رئیس‌ جمهوری وقت افتتاح ‌شد.
این موزه دارای هشت غرفه از جمله غرفه دوران کهن با40 شی نفیس و گران ‌بها، غرفه دوران ریاست مجلس و ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی با 70 شی، غرفه دوران معاصر با 117 شی، غرفه دوران سازندگی با 112 شی و غرفه رفسنجان شناسی با 51 شی است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت.
او یار دیرین امام و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، 2 دوره رئیس جمهوری، سه دوره رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و سال ها رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود و یکی از شخصیت های تاثیرگذار در تاریخ ایران و انقلاب اسلامی به شمار می رود.
حضرت آیت الله خامنه ‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی، ارتحال رفیق دیرین و همسنگر و همگام دوران مبارزات نهضت اسلامی را تسلیت گفتند.
هیات دولت نیز در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین امام (ره) و رهبری، طی بیانیه ای، سه روز عزای عمومی و سه شنبه را تعطیل عمومی اعلام کرد.
پیکر یار دیرین امام و رهبری روز سه شنبه 21 دی با حضور میلیونی مردم در تهران تشییع و در جوار امام راحل به خاک سپرده شد.
شمع هایی که در رفسنجان به یاد یار دیرین امام و رهبری سوختند