انصاری:اقتدار امروز کشور نتیجه مجاهدت افرادی همچون هاشمی رفسنجانی است

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
انصاری:اقتدار امروز کشور نتیجه مجاهدت افرادی همچون هاشمی رفسنجانی است

دهلی نو-ایرنا- سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو ،اقتدار امروز کشور را نتیجه مجاهدت افرادی همچون هاشمی رفسنجانی دانست و تصریح کرد وی یکی از شخصیت های برجسته و منحصر به فرد بود که تمام زندگی مادی و معنوی اش را در راه انقلاب و اسلام صرف کرد.

دهلی نو -ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو ،اقتدار امروز کشور را نتیجه مجاهدت افرادی همچون هاشمی رفسنجانی دانست و تصریح کرد وی یکی از شخصیت های برجسته و منحصر به فرد بود که تمام زندگی مادی و معنوی اش را در راه انقلاب و اسلام صرف کرد. به گزارش ایرنا،'غلامرضا انصاری' روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در دهلی نو که از سوی علما و نمایندگی ولی فقیه در هند برگزار شده بود افزود: مرحوم هاشمی رفسنجانی با 60 سال سابقه سیاسی و مبارزاتی یکی از شخصیت های برجسته و بی نظیر انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به مبارزات هاشمی رفسنجانی با رژیم ستم شاهی در قبل از انقلاب تصریح کرد: وی بارها به زندان افتاد و زیر انواع شکنجه ها قرارگرفت ولی هیچ فردی سراغ ندارد که کوچکترین عقب نشینی کرده باشد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو خاطرنشان کرد اگر انقلاب اسلامی امروز به رشد و بالندگی دست یافته نتیجه تلاش مجاهدان و افراد فداکاری مانند هاشمی رفسنجانی است.
وی با اشاره به شرکت میلیونی مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود:مردم ایران به شایستگی از این یار وفادار امام و رهبری قدردانی کردند.
انصاری با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد این پیام بهترین توصیف از شخصیت و مبارزات وی است .
وی تصریح کرد آیت الله هاشمی رفسنجانی مبارزات خود را از 20 سالگی با پیوستن به نهضت امام خمینی آغاز و تا پایان عمر تمام تلاش خود را برای حمایت از انقلاب اسلامی به کار گرفت .
در این مراسم تعدادی از علمای هند از جمله مولانا سید محسن تقوی امام جمعه مسجد کشمیر گیت در خصوص شخصیت و مبارزات آیت الله هاشمی رفسنجانی سخنانی ایراد کردند.
مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه از سوی علمای دهلی نو و نمایندگی ولی فقیه در هندوستان با شرکت تعدادی از علما ، شخصیت ها و مسئولان نهادهای ایرانی در درگاه پنجه شریف کشمیر گیت برگزار شد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفت .
انصاری:اقتدار امروز کشور نتیجه مجاهدت افرادی همچون هاشمی رفسنجانی است