سرمایه گذاری حدود 300 میلیارد ریال برای رونق گردشگری چهارمحال و بختیاری

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
سرمایه گذاری حدود 300 میلیارد ریال برای رونق گردشگری چهارمحال و بختیاری

شهرکرد- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون نزدیک 300 میلیارد ریال اعتبار برای رونق بخش گردشگری استان سرمایه گذاری شده است.

شهرکرد- ایرنا- معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای امسال تاکنون نزدیک 300 میلیارد ریال اعتبار برای رونق بخش گردشگری استان سرمایه گذاری شده است. حیدر صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان اعتبار از محل ستاد اقتصاد مقاومتی، ستاد رفع موانع تولید و تسهیل سرمایه گذاری بخش خصوصی تامین شده که در مقایسه با سالهای گذشته رشد قابل توجهی داشته است.
وی ادامه داد: از محل این اعتبارات 2 هتل در روستای صادق آباد شهرستان سامان و روستای ملک آباد شهرستان کوهرنگ احداث شده که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
صادقی، مجموعه سرگرمی تفریحی هفشجان و طرح های گردشگری منطقه چغاخور را از دیگر این طرح ها برشمرد و گفت: پیش بینی می شود در سال آینده مرحله نخست مجموعه تفریحی چغاخور به بهره برداری برسد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری از راه اندازی 70 خانه مسافر در استان در امسال خبر دادو افزود:این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که 55 مورد بوده از رشد 30 درصدی برخوردار شده است.
صادقی بیان کرد : پیش بینی می شود تا پاپان سال 10 مسافر خانه جدید نیز به این تعداد اضافه شود.
استان چهارمحال و بختیاری دارای پتانسیل های مطلوبی در حوزه گردشگری طبیعی دارد.
وجود بافت اجتماعی عشایر و مناطق بکر طبیعی از مهمترین جاذبه های توریستی این استان است.
سرمایه گذاری حدود 300 میلیارد ریال برای رونق گردشگری چهارمحال و بختیاری
jkkjkjkjkj