معاون استاندار و 4 محافظ سفیر امارات کشته شدند

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
معاون استاندار و 4 محافظ سفیر امارات کشته شدند

کابل - ایرنا - مقامات محلی افغان اعلام کردند که در انفجار شب گذشته در قندهار علاوه بر مجروح شدن سفیر امارات و استاندار این استان ، معاون استاندار، یک دیپلمات افغان ، چهار محافظ سفیر امارات و پنج نفر دیگر نیز کشته شدند.

کابل - ایرنا - مقامات محلی افغان اعلام کردند که در انفجار شب گذشته در قندهار علاوه بر مجروح شدن سفیر امارات و استاندار این استان ، معاون استاندار، یک دیپلمات افغان ، چهار محافظ سفیر امارات و پنج نفر دیگر نیز کشته شدند. به گزارش ایرنا، مقامات محلی استان قندهار افغانستان روز چهارشنبه اعلام کرند که «همایون عزیزی» استاندار قندهار «جمعه الکعبی»سفیر و سرکنسول امارات در این انفجار زخمی شدند.
مقامات محلی قندهار افزودند که بمب در داخل مبل سرای میهمانان قندهار جاسازی شده بود و هدف حمله ژنرال «عبدالرازق» فرمانده پلیس قندهار بود، اما در این انفجار به وی آسیب نرسیده است.
گروه طالبان اعلام کردند که در این حمله دست ندارد و مدعی شده است که این انفجارها ناشی از اختلافات درونی مقامات محلی بوده است.
انفجار شامگاه گذشته زمانی اتفاق افتاد که استاندار قندهار در سرای میهمانان این استان از سفیر امارات متحده برای شرکت در گشایش یک پرورشگاه پذیرائی می کرد.
معاون استاندار و 4 محافظ سفیر امارات کشته شدند