آیت الله مکارم شیرازی: نهادها در رسیدگی به پرونده های فساد مالی متحد عمل کنند

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
آیت الله مکارم شیرازی: نهادها در رسیدگی به پرونده های فساد مالی متحد عمل کنند

قم- ایرنا- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: نهادهای مختلف مسئول در رسیدگی به پرونده های فساد مالی اتحاد عمل داشته باشند تا این پرونده ها هرچه سریع تر حل و فصل شود.

قم- ایرنا- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: نهادهای مختلف مسئول در رسیدگی به پرونده های فساد مالی اتحاد عمل داشته باشند تا این پرونده ها هرچه سریع تر حل و فصل شود. به گزارش ایرنا، وی روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، افزود: پرونده هایی مانند حقوق های نجومی، سوء استفاده های مالی کلان و قاچاق از جمله مسائلی است که باید با حضور نماینده دستگاه های اطلاعاتی، قضایی و دولت حل شود.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: مردم منتظرند تا نتایج رسیدگی به این پرونده ها را ببینند و عاملان این مسائل محاکمه شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روایتی، گفت: فرد باایمان و مسلمان واقعی کسی است که به دنیا و آخرت توجه دارد، به دنیا نگاه ابزاری و به آخرت نگاه هدف که دنیا را ابزاری برای رسیدن به آخرت قرار دهد.
وی با بیان این که فردی که دنیا و آخرت و یا یکی از این دو را رها کند به سعادت نمی رسد، اضافه کرد: اگر شخصی دنیا را مستقل ببیند هدفش جمع آوری ثروت می شود، ولی کسی که ابزاری فکر کند به حلال و حرام اهمیت می دهد.
وی تصریح کرد: اگر مردم به این مساله اهمیت دهند و دنیا را ابزاری برای رسیدن به آخرت بدانند، برای صلاح جامعه کافی است.
این مرجع تقلید ادامه داد: هر کسی باید به ا ندازه توانش در جامعه کار کند و بر اساس روایتی افرادی که سربار جامعه هستند ملعون محسوب شده اند.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: اگر جوانان می توانند کاری کنند و نمی کنند و وابسته به خانواده هستند، از نظر اسلام نامطلوب است و پیامبر اسلام(ص) مسلمانان را از این مساله نهی فرموده اند.
وی گفت: جوانان باید بدانند که کار عار نیست و نباید تنها به دنبال پشت میز نشینی باشند، گرچه که بسیاری از پشت میزنشین های جامعه نیز بیکار هستند منتهی بیکار نامرعی.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: مسئولان باید با همت در جامعه به فکر ایجاد شغل باشند و هر گونه کاری که مثبت و به نفع جامعه باشد ایجاد کنند.
وی اضافه کرد: طلبه نیز که کارش امر به معروف و مبارزه با مفاسد اخلاقی است، به جامعه خدمت می کند و جلوی بسیاری از معضلات را که ممکن است به مساله ای بزرگ تبدیل شود در جلسه ای حل می کند.
وی ادامه داد: این طلبه ها و روحانیان مردم را به صلاح، امنیت، ترک اختلاف و نزاع دعوت می کنند، بر همین اساس هر شهری که حوزه علمیه دارد، امنیتش از شهرهای دیگر بهتر است.
آیت الله مکارم شیرازی: نهادها در رسیدگی به پرونده های فساد مالی متحد عمل کنند