بیش از 1500 متر دام صیادی از دریاچه سد زاینده رود جمع آوری شد

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
بیش از 1500 متر دام صیادی از دریاچه سد زاینده رود جمع آوری شد

اصفهان- ایرنا - محیط بانان منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود در حین گشت، کنترل و تورکشی از سطح دریاچه سد زاینده رود بیش از 1500 متر دام صیادی از قسمت های مختلف این دریاچه جمع آوری شد.

اصفهان- ایرنا - محیط بانان منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود در حین گشت، کنترل و تورکشی از سطح دریاچه سد زاینده رود بیش ازهزار و 500 متر دام صیادی از قسمت های مختلف این دریاچه جمع آوری کردند. به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست اصفهان، تورهای توقیف شده به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل شد.
بر پایه این اعلام ، با توجه به اینکه گشت محیط بانان مناطق یاد شده در شب و بوسیله قایق موتوری انجام می شود، متخلفان یا در محل حضور ندارند و یا با شنیدن صدای قایق از ساحل دور شده و متواری می شوند.
صید ماهی در دریاچه سد زاینده رود، دریاچه سد تنظیمی زاینده رود و سد حنا ممنوع است و متخلفان به دادگاه معرفی می شوند.
ماهی های کپور و زردپر بیشترین رقم ماهی است که در دریاچه زاینده رود وجود دارد.
منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود زیستگاه بسیاری از گونه های ماهی ،آبزیان و نواع گونه های پرندگان مهاجر برای زمستان گذرانی مدتی را در این ناحیه سپری می کنند.
یکی از سه محل اصلی جوجه آوری پرندگان مهاجر از جمله 'کاکایی ارمنی'، دریاچه سد زاینده رود است که همه ساله از اواسط خرداد تا اواخر تیر این گونه در جزایر دریاچه سد زاینده رود تخم گذاری می کند.
گونه های مختلف گیاهی از قبیل انواع گونه ها، جاوشیر، انجیر وحشی، بادام وحشی و سروکوهی در این ناحیه رویش دارند.
منطقه حفاظت شده دالانکوه و دریاچه سد زاینده رود با مساحت 35 هزار هکتار در شمال غربی استان اصفهان واقع است.
بیش از 1500 متر دام صیادی از دریاچه سد زاینده رود جمع آوری شد