ادامه حضور مقامات پاکستانی در نمایندگی های ایران برای ادای احترام به مقام آیت الله هاشمی

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
ادامه حضور مقامات پاکستانی در نمایندگی های ایران برای ادای احترام به مقام آیت الله هاشمی

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با سومین روز گشایش دفتر یابود آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در پایتخت و ایالات مختلف پاکستان، حضور مقامات و شخصیت های پاکستانی و دیپلمات های مقیم این کشور برای ادای احترام به این شخصیت بزرگ ایران و جهان اسلام ادامه دارد.

اسلام آباد - ایرنا - همزمان با سومین روز گشایش دفتر یابود آیت الله هاشمی رفسنجانی در سفارت و سرکنسولگری های جمهوری اسلامی ایران در پایتخت و ایالات مختلف پاکستان، حضور مقامات و شخصیت های پاکستانی و دیپلمات های مقیم این کشور برای ادای احترام به این شخصیت بزرگ ایران و جهان اسلام ادامه دارد. به گزارش خبرنگار ایرنا، 'سید مراد عالی' شاه سروزیر ایالت سند پاکستان به عنوان عالی ترین مقام دولت ایالتی، با حضور در کنسولگری کشورمان در کراچی، دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی را امضا کرد و رحلت وی را به مردم و دولت ایران تسلیت گفت.
همچنین تعدادی از وزیران کابینه دولت ایالتی سند صبح امروز در کنسولگری ایران در کراچی حضور یافتند و با امضای دفتر یادبود، به مقام آیت الله هاشمی ادای احترام کردند.
فاروق ستار رهبر حزب متحده قومی پاکستان هم به عنوان یکی از سرشناس ترین چهرهای سیاسی پاکستان صبح امروز با حضور در کنسولگری ایران در کراچی، دفتر یادبود را امضا کرد.
در شهر پیشاور مرکز ایالت خیبرپختونخوا نیز اقبال ظفر جهگرا حکمران این ایالت در کنسولگری کشورمان حضور یافت و با امضای دفتر یادبود، درگذشت آیت الله هاشمی را تسلیت گفت.
اسد قیصر رئیس مجلس ایالتی خیبر پختونخوا نیز با ارسال نامه رسمی به کنسولگری ایران در پیشاور، مراتب تسلیت و همدردی خود را اعلام کرد.
در کنسولگرهای کشورمان در شهرهای کویته و لاهور مراکز ایالت های بلوچستان و پنجاب نیز شخصیت ها و مقامات دولت و پارلمان ایالتی دفتر یادبود بزرگ مرد انقلاب اسلامی ایران را امضا کردند.
شهباز شریف، برادر نخست وزیر پاکستان و سروزیر ایالت پنجاب نیز با صدور پیامی، درگذشت آیت الله هاشمی را تسلیت گفت.
سفارت کشورمان در اسلام آباد امروز نیز همچنان پذیرای شخصیت های پاکستانی و دیپلمات های مقیم اسلام آباد برای عرض تسلیت و ادای احترام به مقام آیت الله هاشمی است.
روز دوشنبه نیز 'محمد نواز شریف' نخست وزیر پاکستان با صدور پیامی، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت و تلاش های این شخصیت بزرگ را در مسیر وحدت جهان اسلام مورد ستایش قرار داد.
در پیام تسلیت نواز شریف آمده است: با ابراز تاثر و تاسف عمیق، از جانب ملت و دولت پاکستان، ضایعه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین ایران را به ملت برادر ایران تسلیت می گویم.
نواز شریف در پیام خود آورده است: آیت الله رفسنجانی نه تنها شخصیتی ارزشمند و اثرگذار در ایران بود، بلکه به عنوان نماد تلاش های صلح جویانه در سطح بین المللی، شخصیتی شناخته شده بود. تلاش های آیت الله رفسنجانی به عنوان یک شخصیت متعادل، منطقی و عملگرا برای پیشبرد ایران، برای وحدت جهان اسلام نیز راهگشا بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، بعد از سالها مجاهدت و تلاش دلسوزانه و خالصانه در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی برای عظمت و عزت ایران زمین، روز 19 دی ماه سال 1395 در سن 82 سالگی و بر اثر عارضه قلبی، به دیدار معبود شتافت.
ادامه حضور مقامات پاکستانی در نمایندگی های ایران برای ادای احترام به مقام آیت الله هاشمی