تقدیر آیت الله نوری همدانی از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع آیت الله رفسنجانی

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
تقدیر آیت الله نوری همدانی از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع آیت الله رفسنجانی

قم - ایرنا - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، از حضور گسترده شرکت کنندگان در مراسم تشییع و خاکسپاری آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری تقدیر کرد.

قم - ایرنا - آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری قدردانی کرد. به گزارش ایرنا از مرکز خبر حوزه، وی روز چهارشنبه در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم، افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی مجاهدت ها، سوابق و خدمات بسیاری داشته و حضور مردم در تشییع پیکر ایشان نیز نشانه وفاداری این شخصیت به انقلاب، نظام و رهبری بوده است.
آیت الله نوری همدانی با تاکید بر این که امروز وظیفه همه ماست که با تمام قوا برای حفظ انقلاب تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: اگر شخصی انقلابی باشد و بماند، به طور حتم مردم از او تجلیل خواهند کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی یکشنبه شب هفته جاری در سن 82 سالگی بر اثر عارضه قلبی در تهران دعوت حق را لبیک گفت و به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح دیروز با حضور میلیونی مردم عزادار ایران در دانشگاه تهران تشییع و به سمت مرقد مطهر امام خمینی (ره) بدرقه شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران نماز را بر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی اقامه کردند.
پیکر ایشان در داخل ضریح و در کنار مقبره امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران به خاک سپرده شد.
رئیس جمهوری اسلامی ایران، رئیس مجلس شورای اسلامی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان رهبری از جمله سوابق آیت الله هاشمی رفسنجانی، یار دیرین امام و رهبری در انقلاب اسلامی است.
وی هم چنین گفت: رهبر معظم انقلاب بر انقلابی ماندن دستگاه ها، به خصوص حوزه های علمیه تاکید دارند و همه مردم به ویژه مسئولان کشور باید حول محور ولایت فقیه و رهبری این نظام را با تمام وجود حفظ کنند.
تقدیر آیت الله نوری همدانی از حضور گسترده مردم در مراسم تشییع آیت الله رفسنجانی