مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در کرمانشاه برگزار شد

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در کرمانشاه برگزار شد

کرمانشاه- ایرنا- مراسم بزرگداشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه با حضور پرشور مسوولان و اقشار مختلف مردم قدرشناس کرمانشاه برگزار شد.

کرمانشاه- ایرنا- مراسم بزرگداشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز چهارشنبه با حضور پرشور مسوولان و اقشار مختلف مردم قدرشناس کرمانشاه برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایرنا، مراسم بزرگداشت آیت الله رفسنجانی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام از ساعت 10 تا 12 امروز در مسجد جامع شهر کرمانشاه با حضور آیت الله علما نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه، رازانی استاندار کرمانشاه، مدیران و فرماندهان نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم برگزار شد.
در این مراسم قاریان با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و شرکت کنندگان در مراسم نیز با قرائت فاتحه آرامش ابدی را برای یار همیشگی امام (ره) و رهبری از درگاه خداوند مسالت کردند.
آیت الله محمد حجتی امام جمعه موقت کرمانشاه در این مراسم با اشاره به ابعاد مختلف شخصیتی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی، درگذشت وی را ضایعه ای بزرگ برای انقلاب و نظام دانست و افزود: عروج نابهنگام این مرد بزرگ ملت بزرگ ایران را در غم و اندوه فرو برد.
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی در تمام مسئولیت های خود موفق عمل کرد و در برابر مشکلات بسیار صبور بود، خاطرنشان کرد: روح بلند و طبع آرام از ایشان شخصیتی فراملی ساخته بود.
حجت الاسلام حجتی ادامه داد: از دیگر خصایص ممتاز آیت الله هاشمی رفسنجانی می توان به غیرقابل نفوذ بودن وی در برابر دشمنان و فداکاری در عرصه های مختلف بخصوص دوران شکل گیری انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس اشاره کرد.
امام جمعه موقت کرمانشاه با بیان اینکه انسان های بزرگ زندگی و مرگ آن ها نیز وحدت بخش است، گفت: چه در دوران زندگی پربار آیت الله هاشمی و چه در هنگام رحلت و خاکسپاریشان شاهد ایجاد همدلی و هماهنگی بسیار خوبی در بین مردم و جریان های مختلف بودیم تا دشمنان بار دیگر اقتدار و اتحاد انقلاب اسلامی را به چشم ببینند.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی قریب به 60 سال همراه و همدم رهبر معظم انقلاب بود و صبحت های هردوی این عزیزان نیز کاملا موید همین مطلب است.
حجتی در پایان با تجلیل از عموم مردم قدرشناس کشور برای حضور حماسی و پرشور در مراسم تشییع و بدرقه آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: این حضور میلیونی درس های زیادی برای دشمنان به همراه داشت از جمله اینکه نشان داد آن ها قدرشناس خدمتگذاران راستین انقلاب و نظام هستند.
به گزارش ایرنا، مراسم بزرگداشت دیگری نیز به پاس سال ها خدمات ارزشمند مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی قرار است از سوی ستاد مردمی ارتحال ایشان و شورای هماهنگی جبهه اصلاحات و فعالان سیاسی کرمانشاه روز یکشنبه آینده (26 دی) از ساعت 14:30 تا 16:30 در مسجد غدیر کرمانشاه واقع در چهارراه بسیج برگزار شود.
حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه 19 دی به علت عارضه قلبی در سن 82 سالگی دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت.آگاهی از آخرین اخبار ایران و استان کرمانشاه در کانال ایرنا کرمانشاه در تلگرام:
@irnakermansha
https://telegram.me/irnakermansha
مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در کرمانشاه برگزار شد