کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش ‎ها ازاولویت های وزارت علوم است

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش ‎ها ازاولویت های وزارت علوم است

تهران- ایرنا-معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات وفناوری با اشاره به تلاش های سال اخیر در ریل گذاری برای هدایت دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی، گفت: تشویق دانشگاهیان به انجام پژوهش در زمینه علم و صنعت و حمایت از پژوهشگران از اولویت های وزارت علوم است.

تهران- ایرنا-معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات وفناوری با اشاره به تلاش های سال اخیر در ریل گذاری برای هدایت دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی، گفت: تشویق دانشگاهیان به انجام پژوهش در زمینه علم و صنعت و حمایت از پژوهشگران از اولویت های وزارت علوم است. به گزارش روزچهارشنبه گروه علمی ایرنا از وزارت علوم، دکتر وحید احمدی در پنجاهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها ، مراکز پژوهشی وپارک های علم و فناوری در دانشگاه سیستان و بلوچستان افزود:این اجلاس بسیار مهم و ارزشمند در آستانه ابلاغ برنامه ششم توسعه کشور برگزار می شود تا بتوانیم برنامه‌های آتی خود را تدوین کنیم همچنین یک جمع‌بندی کامل ازعملکرد سه سال اخیر داشته باشیم.
وی ادامه داد:درسال های اخیر تلاش شده است، دانشگاه ها مبتنی برنوآوری و اثرگذاری به سمت کارآفرینی حرکت کنند و تعامل بیشتری با شرکت‌های دانش بنیان،صنعت و مراکز رشد در دانشگاه‌ها داشته باشند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به اینکه کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش ‎ ها و هدفمند بودن آنها در اولویت وزارت علوم است، افزود: تشویق دانشگاهیان به انجام تحقیق و پژوهش در زمینه علم و صنعت و حمایت از پژوهشگران نیز از اولویت های این وزارتخانه است.
پنجاهمین اجلاس معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری به مدت 2 روز در دانشگاه سیستان و بلوچستان ادامه خواهد داشت و همچنین ارائه سخنرانی در زمینه راهکارهای ارتقای جایگاه مدیریت پژوهش و فناوری کشور، تقویت جایگاه شورای عالی عتف برای هدایت علم، پژوهش و فناوری کشور، مأموریت‌گرایی پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی از دیگر بخش‌های این نشست است.
کاربردی کردن تحقیقات و پژوهش ‎ها ازاولویت های وزارت علوم است