مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در نایین برگزار شد

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در نایین برگزار شد

نایین،اصفهان-ایرنا-مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی از سوی ستاد بزرگداشت آیت الله هاشمی در نایین در رواق امامزاده سلطان سیدعلی(ع) و در جوار مزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

نایین،اصفهان-ایرنا-مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی از سوی ستاد بزرگداشت آیت الله هاشمی در نایین در رواق امامزاده سلطان سیدعلی(ع) و در جوار مزار شهدای این شهرستان برگزار شد. به گزارش ایرنا، در این مراسم امام جمعه موقت نایین با عرض تسلیت رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز ایران در غم نبود یار دیرین امام و رهبری به سوگ نشسته و این غم تداعی کننده رحلت جانگداز امام خمینی(ره) است.
حجت الاسلام امیر شفیعی اظهار داشت: با نگاهی به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی می توان دریافت که ایشان مسیر الهی را برای مردم می خواست و این موضوع باعث شد تا مردم شریف ایران در فراق این مرد بزرگ در سراسر ایران عزادار شوند و به یاد آن بزرگ مرد مراسم ترحیم برگزار کنند.
امام جمعه موقت نایین افزود: آیت الله هاشمی یکی از مفسران قرآن کریم بود که آیات قرآن را بصورت موضوعی تفسیر و این تفاسیر را در طول دوران زندان و شکنجه اش در رژیم منحوس پهلوی آماده کرده بود.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان جنگ نماینده امام بود و علاوه بر آن مسئولیت های خطیر و مهمی را در طول دوران انقلاب بر عهده داشت.
امام جمعه موقت نایین گفت: وی مرد سازندگی بود تا جایی که بلافاصله پس از جنگ و در دوران ریاست جمهوری خود به سازندگی، عمران و آبادانی ایران روی آورد و با تاسیس کارخانه ها، فرودگاه ها و سدها در راستای رفع موانع پس از جنگ و ترمیم و بازسازی ایران تلاش وافری را انجام داد.
حجت الاسلام شفیعی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی اسوه صبر و استقامت در برابر ناملایمات و سختی ها بود که امیدواریم با تاسی به این بزرگوار و مقام معظم رهبری ادامه دهنده راهشان باشیم زیرا او یکی از ستون های اصلی انقلاب محسوب می شود و مهمترین خواسته اش، رهروی و حمایت از مقام معظم رهبری بود.
وی با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع و تدفین پیکر این شخصیت مبارز گفت: این مراسم بازتاب بسیار خوبی در دنیا داشت و تلاش دشمنان را برای القای تفرقه در بین مردم و مسئولان کشور خنثی کرد.
این مراسم با حضور امام جمعه، سرپرست فرمانداری، مسولان ادارات و ارگان ها و اقشار مختلف مردم نایین برگزار شد.
شهرستان نایین با 40 هزار نفر جمعیت در 140کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
6027/ت7136
انتشار: شکراللهی
مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در نایین برگزار شد
jkkjkjkjkj