Home

مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در نایین برگزار شد

نایین،اصفهان-ایرنا-مراسم بزرگداشت حضرت آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی از سوی ستاد بزرگداشت آیت الله هاشمی در نایین در رواق امامزاده سلطان سیدعلی(ع) و در جوار مزار شهدای این شهرستان برگزار شد.

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی در نایین برگزار شد
به گزارش ایرنا، در این مراسم امام جمعه موقت نایین با عرض تسلیت رحلت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز ایران در غم نبود یار دیرین امام و رهبری به سوگ نشسته و این غم تداعی کننده رحلت جانگداز امام خمینی(ره) است.
حجت الاسلام امیر شفیعی اظهار داشت: با نگاهی به شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی می توان دریافت که ایشان مسیر الهی را برای مردم می خواست و این موضوع باعث شد تا مردم شریف ایران در فراق این مرد بزرگ در سراسر ایران عزادار شوند و به یاد آن بزرگ مرد مراسم ترحیم برگزار کنند.
امام جمعه موقت نایین افزود: آیت الله هاشمی یکی از مفسران قرآن کریم بود که آیات قرآن را بصورت موضوعی تفسیر و این تفاسیر را در طول دوران زندان و شکنجه اش در رژیم منحوس پهلوی آماده کرده بود.
وی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در زمان جنگ نماینده امام بود و علاوه بر آن مسئولیت های خطیر و مهمی را در طول دوران انقلاب بر عهده داشت.
امام جمعه موقت نایین گفت: وی مرد سازندگی بود تا جایی که بلافاصله پس از جنگ و در دوران ریاست جمهوری خود به سازندگی، عمران و آبادانی ایران روی آورد و با تاسیس کارخانه ها، فرودگاه ها و سدها در راستای رفع موانع پس از جنگ و ترمیم و بازسازی ایران تلاش وافری را انجام داد.
حجت الاسلام شفیعی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی اسوه صبر و استقامت در برابر ناملایمات و سختی ها بود که امیدواریم با تاسی به این بزرگوار و مقام معظم رهبری ادامه دهنده راهشان باشیم زیرا او یکی از ستون های اصلی انقلاب محسوب می شود و مهمترین خواسته اش، رهروی و حمایت از مقام معظم رهبری بود.
وی با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع و تدفین پیکر این شخصیت مبارز گفت: این مراسم بازتاب بسیار خوبی در دنیا داشت و تلاش دشمنان را برای القای تفرقه در بین مردم و مسئولان کشور خنثی کرد.
این مراسم با حضور امام جمعه، سرپرست فرمانداری، مسولان ادارات و ارگان ها و اقشار مختلف مردم نایین برگزار شد.
شهرستان نایین با 40 هزار نفر جمعیت در 140کیلومتری شرق اصفهان قرار دارد.
6027/ت7136
انتشار: شکراللهی