محصولات دامی خراسان رضوی به 25 کشور صادر می شود

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
محصولات دامی خراسان رضوی به 25 کشور صادر می شود

مشهد- ایرنا- مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: انواع دام و فراورده های خام دامی از مبداء این استان با نظارت دامپزشکی به 25 کشور جهان صادر می شود.

مشهد- ایرنا- مدیر کل دامپزشکی خراسان رضوی گفت: انواع دام و فراورده های خام دامی از مبداء این استان با نظارت دامپزشکی به 25 کشور جهان صادر می شود. به گزارش روز چهارشنبه دامپزشکی خراسان رضوی، مجید روحانی نژاد افزود: 45 هزار تن انواع فراورده های دامپزشکی به ارزش 51 میلیون دلار در 9ماهه سال جاری از خراسان رضوی به کشورهای مختلف صادر شده است که نسبت به سال گذشته 11 درصد افزایش داشته است.
وی بیان کرد: بدین منظور بیش از دو هزار و 500 مجوز بهداشتی دامپزشکی برای صدور این محصولات دامی صادر شده است.
وی ادامه داد: اقلام دامی دامپزشکی خراسان رضوی به کشورهای حاشیه خلیج فارس، آسیای میانه، خاورمیانه، چین، هندوستان و اعضای اتحادیه اروپا نظیر کشورهای ایتالیا و لهستان صادر می شود.
وی اظهار کرد: واردات محصولات دامی به خراسان رضوی نیز از چهار کشور تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و افغانستان صورت می گیرد.
وی عمده اقلام وارداتی را شامل دام و طیور، گندم وجو دامی، کنجاله پنبه دانه،دانه کتان و پیله ابریشم عنوان کرد که همگی قبل از ورود به کشور بایستی مجوزهای بهداشتی دامپزشکی را اخذ نمایند.
محصولات دامی خراسان رضوی به 25 کشور صادر می شود