اعطای نشان ملی پاسخگویی مالی به سازمان ها و نهادهای برتر

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
اعطای نشان ملی پاسخگویی مالی به سازمان ها و نهادهای برتر

تهران- ایرنا- هفت سازمان و نهاد کشور در نخستین دوره اعطای «تندیس ملی پاسخگویی مالی» از نظر تحقق شفافیت و انضباط مالی با پیاده سازی استانداردهای حسابداری بخش عمومی، عنوان برتر را به دست آوردند.

تهران- ایرنا- هفت سازمان و نهاد کشور در نخستین دوره اعطای «تندیس ملی پاسخگویی مالی» از نظر تحقق شفافیت و انضباط مالی با پیاده سازی استانداردهای حسابداری بخش عمومی، عنوان برتر را به دست آوردند. به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، آیین اختتامیه سومین همایش استانداردهای حسابداری بخش عمومی عصر امروز (چهارشنبه) در مرکز بین المللی همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.
وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه الزهرا، دانشگاه علامه طباطبایی (ره)، دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی ایران و سازمان امور مالیاتی کشور این نشان را دریافت کردند.
به گزارش ایرنا، معاون نظارت مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی صبح امروز در آیین افتاحیه این همایش ملی گفت: بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد جز با تبدیل حسابداری نقدی به حسابداری تعهدی به سرانجام نمی رسد.
«سیدرحمت الله اکرمی» یادآوری کرد از 20 سال پیش بسیاری کشورهای پیشرفته و توسعه یافته برای بهبود و ارتقای سیستم حسابداری بخش دولتی اقدام کردند اما جرقه های نخستین آن در ایران از سال 1387 زده شد.
خزانه دار کل کشور اعلام کرد بند 9 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، بند «ه» ماده 214 برنامه پنجم توسعه و ماده 219 قانون برنامه پنجم از جمله مبانی قانونی اجرای مبنای حسابداری تعهدی است.
اکرمی اضافه کرد: بر پایه مطالعات، مبنای حسابداری تعهدی بر اساس استانداردهای حسابداری در بخش عمومی است و با همین استانداردها تصمیم گیری ها بهبود می یابد.
وی گفت: شناسایی کامل دارایی ها و بدهی ها جز با استقرار بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد میسر نمی شود و باید بدانیم با حسابداری نقدی که تاکنون حاکم بوده است، به اهداف مورد نظر نمی رسیم.
به گفته اکرمی، مبنای کار خزانه کشور در بیش از یکصد سال گذشته تاکنون حسابداری نقدی بوده و در این نوع حسابداری، از دارایی ها، بدهی ها و ترازنامه خبری نبود.آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان در کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام:
@IRNAeco
https://telegram.me/irnaeco
اعطای نشان ملی پاسخگویی مالی به سازمان ها و نهادهای برتر
jkkjkjkjkj