محو کامل اعتیاد مستلزم عزم همگانی و تقویت فرهنگ است

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
محو کامل اعتیاد مستلزم عزم همگانی و تقویت فرهنگ است

ملایر- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: در عرصه کنونی که ورود گسترده مواد مخدر و رواج اعتیاد در بین جوانان یکی از ترفندهای خصمانه دشمنان است، محو کامل این پدیده شوم نیازمند عزم همگانی و تقویت و توسعه فرهنگ است.

ملایر- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر گفت: در عرصه کنونی که ورود گسترده مواد مخدر و رواج اعتیاد در بین جوانان یکی از ترفندهای خصمانه دشمنان است، محو کامل این پدیده شوم نیازمند عزم همگانی و تقویت و توسعه فرهنگ است. به گزارش ایرنا عبدالعظیم رضایی روز چهارشنبه در راهپیمایی عظیم مردمی با شعار نه به اعتیاد در پنجمین روز هفته فرهنگی ملایر اظهار کرد: همه باید با وحدت، همدلی و هماهنگی برای ریشه کنی اعتیاد و مواد مخدر در بین جامعه و مردم تلاش کنیم.
وی افزود: هم اکنون فرصت مناسبی است تا از این وحدت و همدلی در بین مسئولان و مردم که وجود دارد، با انجام اقدامات مطلوب فرهنگی این پدیده شوم و خانمانسوز را محو کنیم.
وی تاکید کرد: تا فکر، اراده و فرهنگ ما تغییر نکند، هیچ اتفاقی رخ نمی دهد و نمی توانیم با اقدام خصمانه دشمنان که در صدد به چالش کشیدن پتانسیل نیروی انسانی ما هستند، مقابله جدی داشته باشیم.
رضایی خواستار تلاش همه اقشار مردم نسبت به آگاهی بخشی، حساس کردن بیشتر جامعه و پیشگیری از شیوع مواد مخدر و اعتیاد در همه حوزه ها و بخش ها شد و بیان کرد: همه مردم باید در محیط کار و زندگی خود اطلاع رسانی درستی از اعتیاد و مواد مخدر داشته باشند.
وی ادامه داد: شرکت کنندگان و نسل جوان این شهرستان باید پیام این راهپیمایی عظیم و باشکوه مردمی در مقابله با اعتیاد را به گوش همه برسانند تا در مراحل بعدی که مستمر و مداوم است، بتوانیم گام های موثری را برای محو کامل اعتیاد برداریم.
فرماندار ویژه ملایر با تاکید بر اینکه ملایر به واسطه فرهنگی بودنش باید در همه حوزه ها پیشگام باشد، گفت: یکی از برنامه های مطلوب در راستای کاهش آسیب های اجتماعی در این شهرستان، اجرای طرح کرامت است که ملایر به عنوان نمونه کشوری انتخاب شده است.
به گزارش ایرنا رضایی اجرای اقدامات فرهنگی، اطلاع رسانی، آگاهی بخشی و پیشگیری را مقدم بر برنامه های طرح کرامت دانست و بیان کرد: در نخستین هفته فرهنگی ملایر از این فرصت مناسب استفاده کردیم تا با راهپیمایی عظیم مردمی، حساسیت جامعه را نسبت به این پدیده شوم بالا برده و یک برانگیختگی عمومی در بین مردم ایجاد کنیم.
وی با بیان اینکه تاکنون حدود 450 نوع مواد مخدر سنتی و صنعتی شناسایی شده، افزود: این در حالیست که دشمنان قسم خورده این نظام که در عرصه های مختلف شکست خورده اند، امروز با فعالیت های شوم فرهنگی، مقابله با نسل جوان را در دستور کار خود قرار داده اند که باید بیش از گذشته هوشیار باشیم.
رضایی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله هاشمی رفسنجانی، از حضور پرشور و گسترده مردم ملایر در آیین بزرگداشت و ادای احترام به یار دیرین امام راحل(ره) و انقلاب در ملایر تقدیر کرد و گفت: مردم ایران بار دیگر وفاداری خود را به نظام و یاران امام، انقلاب و رهبری در تشییع آیت الله هاشمی نشان دادند که پیام های بسیار مهمی برای همگان داشت.
به مناسبت پنجمین روز هفته فرهنگی ملایر با عنوان فرهنگ، ورزش و سلامت، کاهش آسیب های اجتماعی و مبارزه با اعتیاد، راهپیمایی عظیم مردمی با شعار نه به اعتیاد روز چهارشنبه با حضور اقشار مختلف مردم، دانش آموزان و نسل جوان انقلابی این شهرستان برگزار شد.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
محو کامل اعتیاد مستلزم عزم همگانی و تقویت فرهنگ است
jkkjkjkjkj