امام جمعه اسدیه: آیت الله هاشمی رفسجانی مجتهدی در علم سیاست بود

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
امام جمعه اسدیه: آیت الله هاشمی رفسجانی مجتهدی در علم سیاست بود

بیرجند - ایرنا - امام جمعه اسدیه مرکز شهرستان درمیان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را یکی از ارکان اصلی انقلاب اسلامی دانست و گفت: هاشمی رفسنجانی مجتهدی در علم سیاست بود.

بیرجند - ایرنا - امام جمعه اسدیه مرکز شهرستان درمیان مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را یکی از ارکان اصلی انقلاب اسلامی دانست و گفت: هاشمی رفسنجانی مجتهدی در علم سیاست بود. حجت الاسلام علیرضا حسینی روز چهارشنبه در آیین بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام (ره) و رهبری ، افزود: این مجاهد ، شخصیت بزرگ سیاسی جهان اسلام بود که نه تنها منافع ملت ایران بلکه همواره منافع جهان اسلام را مد نظر داشته است.
به گفته وی آیت الله هاشمی رفسنجانی سرمایه‌ای بی نظیر بود و رحلت ایشان ضایعه ای بزرگ برای جهان اسلام است.
وی بیان کرد: مرحوم رفسنجانی شخصیتی دانشمند و باهوش بود، که سابقه ای موفق در عرصه مبارزه، مدیریت، علیه طاغوت و فقر به نمایش گذاشت.
وی با بیان اینکه آیت الله رفسنجانی برای پیروزی انقلاب اسلامی تلاش های زیادی انجام داد، گفت: این شخصیت بزرگ در زمان ریاست جمهوری خودش با تمام ظرفیت و توانش کشور را که بعد از جنگ دچار بحران بود، بازسازی کرد.
وی یادآور شد: حضور گسترده مردم در مراسم تشییع و تدفین مرحوم آیت الله رفسنجانی نشان داد که مردم قدر انسان های انقلابی را به خوبی شناخته اند.
وی عنوان کرد: کارهای علمی آیت الله رفسنجانی محدود به موضوعات داخل کشور نبود بلکه در زمینه فلسطین کتاب زیادی را ترجمه کرد و این تالیف ارزشمند از آن جهت جایگاه مهمی دارد که پژوهشگر را به هفده تفسیر و ترجمه دیگر راهنمایی می‌کند که برای پژوهشگران و محققان مفید است.
به گفته وی آیت الله رفسنجانی همواره سرباز ولایت بود و عمر با برکت خود را در راه اعتلای اسلام و نظام اسلامی صرف کرد.
شهرستان درمیان با وسعت پنج هزار و 797 کیلومتر مربع از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
امام جمعه اسدیه: آیت الله هاشمی رفسجانی مجتهدی در علم سیاست بود
jkkjkjkjkj