تأخیر در راه اندازی مرکز معاینه فنی خودرو پذیرفتنی نیست

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
تأخیر در راه اندازی مرکز معاینه فنی خودرو پذیرفتنی نیست

اسدآباد - ایرنا - فرماندار اسدآباد وجود مرکز معاینه فنی خودرو را از نیازهای شهرستان اعلام کرد و گفت: تا خرداد سال آینده به شهرداری برای راه اندازی این مرکز فرصت داده می شود و تأخیر در آن پذیرفتنی نیست.

اسدآباد - ایرنا - فرماندار اسدآباد وجود مرکز معاینه فنی خودرو را از نیازهای شهرستان اعلام کرد و گفت: تا خرداد سال آینده به شهرداری برای راه اندازی این مرکز فرصت داده می شود و تأخیر در آن پذیرفتنی نیست. به گزارش ایرنا حسین افشاری روز چهارشنبه در شورای ترافیک اسدآباد افزود: در صورتی که شهرداری تا موعد مقرر برای راه اندازی این مرکز اقدام نکند از بخش خصوصی در این قسمت استفاده خواهد شد.
وی تصریح کرد: روزانه در حدود 50 نفر از شهروندان برای معاینه فنی خودروهای خود به مرکز استان و یا شهرهای کنگاور و سنقر مراجعه می‌کنند که این امر زیبنده اسدآباد نیست .
افشاری با اشاره به کاهش درآمدهای شهرداری در سالهای اخیرگفت: این مرکز می تواند برای درآمدزایی شهرداری نیز مفید باشد و باید از این فرصت به خوبی استفاده کند.
فرماندار اسدآباد یادآور شد: همه کسانی که مسئولیت پذیرفته اند برای حل مشکل مردم باید دغدغه داشته باشند و با رفع موانع و مشکلات شهری زمینه آسایش و امنیت آنان را فراهم کنند.
افشاری بر ساماندهی تاکسی های روستایی نیز تأکید کرد و گفت: 30 دستگاه تاکسی علاوه بر مسافربرهای شخصی کار جابجایی مسافران از روستا به مرکز شهر را انجام می دهند.
وی در ادامه به فرسوده بودن ناوگان مسافربری اسدآباد اشاره کرد و افزود: 51 دستگاه مینی بوس کار جابجایی مسافر برون شهری را انجام می دهند که بیشتر آنها فرسوده و نیازمند نوسازی هستند.
فرماندار اسدآباد همچنین گفت: 156 دستگاه تاکسی درون شهری اسدآباد نیز آسیب دیده و فرسوده و به طور میانگین 14 سال عمر دارند که باید جایگزین شوند.
47 هزار خودروی سبک و 6هزار خودروی سنگین شامل تریلر و کامیون در اسدآباد وجود دارد.
شهرستان اسدآباد 110 هزار جمعیت دارد و در 45 کیلومتری همدان واقع شده است.
7527/2087
خبرنگار: زهرا زارعی** انتشار: زهرا پیرنیا
تأخیر در راه اندازی مرکز معاینه فنی خودرو پذیرفتنی نیست