رئیس پارلمان اسلوونی دفتر یادبود ارتحال ایت الله رفسنجانی را امضا کرد

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
رئیس پارلمان اسلوونی دفتر یادبود ارتحال ایت الله رفسنجانی را امضا کرد

بلگراد - ایرنا - «میلان برگلز» رئیس پارلمان جمهوری اسلوونی روز چهارشنبه با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا و امضای دفتر یادبود، به مقام شامخ آیت الله هاشمی رفسنجانی ادای احترام کرد.

بلگراد - ایرنا - «میلان برگلز» رئیس پارلمان جمهوری اسلوونی روز چهارشنبه با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا و امضای دفتر یادبود، به مقام شامخ آیت الله هاشمی رفسنجانی ادای احترام کرد. به گزارش ایرنا، رئیس پارلمان جمهوری اسلوونی ضمن حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران در لوبلیانا و امضای دفتر یادبود ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی مراتب تسلیت خود و پارلمان این کشور را به دولت جمهوری اسلامی ایران و مردم کشورمان ابراز داشت.
برگلز در این دفتر یادبود نوشت:خبر درگذشت آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری سابق ایران موجب شگفتی محافل سیاسی و مردم اسلوونی گردید.
'با درگذشت ایشان، هم کشور و هم مردم ایران انسان مهمی را از دست داده اند؛ انسانی که نه تنها به عنوان رئیس جمهور بلکه به عنوان یکی از بنیانگذاران جمهوری اسلامی ایران مانع از درگیری‌ها در جهان می‌شد و برای همکاری و همزیستی مسالمت آمیز تلاش می کرد و ضمن تأثیرگذاری در توسعه کشور خود در طول تاریخ در اذهان جهانیان ماندگار شد.'
رئیس پارلمان اسلوونی دردفتر یادبود در سفارت کشورمان در لیوبلیانا نوشت: درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی را از طرف خود و پارلمان جمهوری اسلوونی به جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران، صمیمانه تسلیت عرض می کنم.
برگلز همچنین در دیداری کوتاه با «مرتضی درزی رامندی» سفیر کشورمان در اسلوونی، آیت الله هاشمی رفسنجانی را شخصیتی تأثیر گذار و نقش ایشان در انقلاب اسلامی ایران غیرقابل انکار توصیف کرد.
رامندی نیز ضمن تشکر از حضور رئیس پارلمان اسلوونی و ابراز همدردی و پیام تسلیت وی قدردانی کرد.
سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی با نیمه افراشته کردن پرچم جمهوری اسلامی ایران و همچنین نصب پرچم های سیاه در داخل ساختمان سفارت اقدام به گشایش دفتر یادبودی به مدت 3 روز کرده که طی دو روز گذشته تعداد زیادی از مقامات، سفرا و دیپلمات‌های کشورهای خارجی مقیم لوبلیانا با حضور در محل سفارت کشورمان در لوبلیانا و عرض تسلیت دفتر یابود مزبور را امضا کردند.انتشار دهنده: محمد حسن دوستارگان
رئیس پارلمان اسلوونی دفتر یادبود ارتحال ایت الله رفسنجانی را امضا کرد