استاندار اصفهان: پیام مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی، وحدت و اعتدال بود

چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
استاندار اصفهان: پیام مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی، وحدت و اعتدال بود

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: 'وحدت، اعتدال و یکپارچگی'، پیام اصلی مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان گفت: 'وحدت، اعتدال و یکپارچگی'، پیام اصلی مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری اصفهان روز چهارشنبه به نقل از رسول زرگرپور اعلام کرد: حضور همه مسئولان کشوری، لشکری و سیاسی با دیدگاه های مختلف در این مراسم، یکبار دیگر وحدت مردم و مسولان را به نمایش گذاشت.
وی که در همایش سراسری کلانتری ها و پاسگاه های فرماندهی انتظامی استان اصفهان سخن می گفت، افزود: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع و تدفین پیکر این فقید سعید، اقامه نماز توسط رهبر معظم انقلاب و پیام دلنشین ایشان برای یار دیرین حضرت امام، نشان از جایگاه ویژه آیت الله هاشمی در نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد.
زرگرپور با بیان اینکه پیام رهبری و نماز ایشان، نشانه مودت و ارادت این دو مقام بود، گفت: حضور میلیونی مردم در مراسم تشییع پیکر آیت الله رفسنجانی، نشان دهنده جایگاه ویژه وی در بین مردم و وفاداری مردم به خدمتگزاران صدیق و انقلابی است.
استاندار اصفهان تاکید کرد: تجلیل چند میلیونی از آیت الله هاشمی رفسنجانی نشان داد که خدمتگزاران این نظام جایگاه خاصی در بین مردم دارند.
آیت الله علی اکبرهاشمی رفسنجانی شامگاه یکشنبه(19دی ماه) در 82 سالگی بدلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست.
پیکر وی بعد از اقامه نماز از سوی رهبر معظم انقلاب و تشییع میلیونی مردم، بعدازظهر سه شنبه در جوار حضرت امام خمینی (ره) آرام گرفت.
***بستر اصلی توسعه کشور، امنیت و آرامش است***
استاندار اصفهان همچنین به عملکرد دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته اشاره کرد و گفت:اصلی ترین وظیفه حکومت ها،ایجاد امنیت و آرامش است که جمهوری اسلامی ایران به برکت امام زمان(عج) و سیاست های کلان رهبری و اقدام ها و سیاست های دولت تدبیر و امید و تلاش های نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی توانسته است در این منطقه پرآشوب، در آرامش و امنیت مثال زدنی به حیات خود ادامه دهد.
وی افزود: دشمنان انقلاب و اسلام و ایران، لحظه ای از توطئه و اعزام تروریست به کشور کوتاهی نمی کنند که به برکت امام زمان(عج)، وجود رهبری آگاه و هوشیار و برنامه های دولت و اقدام های شبانه روزی نیروی انتظامی، امنیت و آرامش بطور کامل در کشور حکمفرماست.
وی ادامه داد: امیدواریم این شرایط برای همیشه مستدام باشد چرا که بستر اصلی برای هر اقدامی در راستای توسعه کشور، وجود امنیت و آرامش است.
استاندار اصفهان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در باره نیروهای نظامی و انتظامی بر سه محور تاکید دارند، افزود: افزایش آمادگی ها و به روزرسانی توانایی ها، شناخت کامل وظایف و تبیین دقیق فعالیت ها و اطلاع رسانی به مردم از جمله محورهای مورد تاکید رهبر انقلاب است.
زرگرپور تاکید کرد: کشور و استان در شرایط حساس در عرصه اقتصادی و سیاسی قرار دارد و با توجه به در پیش بودن چند انتخابات، دشمنان آماده اند تا از این شرایط سوء استفاده کنند و هنر ما این است که اجازه ندهیم فضا را مخدوش کنند.
*** شش میلیارد و 500 میلیون ریال برای طرح تحول سلامت اصفهان***
استاندار اصفهان، آرامش روانی و جسمی مردم را از دیگر وظایف دولت ها برشمرد و افزود: در دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول نظام سلامت، اقدام های بسیار خوبی صورت گرفته که از نتایج این طرح، کاهش هزینه های درمان در شهرها از 40 درصد به 6 درصد و در روستاها از 40 درصد به 4 درصد است.
زرگرپور افزود: در طرح تحول نظام سلامت در استان اصفهان، شش میلیارد و 500 میلیون ریال هزینه و 220 هزار مترمربع بیمارستان بازساری و نوسازی شد.
وی ادامه داد: تا پایان دولت یازدهم یکهزار و 200 تخت جدید مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت ضمن اینکه تاکنون بیش از دو هزار و 200 فرصت شغلی جدید نیز ایجاد شده است.
*** 900 واحد صنعتی بحرانزده استان تسهیلات بانکی دریافت کردند***
زرگرپور، سومین وظیفه و هدف دولت ها را تامین معاش و اقتصاد مردم و جامعه خواند و گفت: دولت توانسته است نرخ تورم را از 45 به 7.6 درصد برساند.
استاندار اصفهان با بیان اینکه کاهش نرخ تورم به مثابه کاهش قیمت اجناس نیست، افزود: دولت هنوز نتوانسته است رکود سنواتی را به رونق کامل تبدیل کند ولی شروع آن قابل مشاهده است.
وی، اصفهان را صنعتی ترین استان کشور خواند و گفت: 30 درصد صنایع از استان در رکود کامل هستند که 26 درصد آنها مربوط به سال 92 و 6 درصد صنایع در دولت تدبیر و امید دچار رکود شده اند.
زرگرپور یادآور شد: در شش ماه گذشته در قالب بسته‌ حمایتی رونق واحدهای تولیدی کوچک و متوسط 900 واحد بین 1 تا 3 میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردند و در مجموع 670 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت، 44 هزار شغل تثبیت و 14هزار شغل جدید ایجاد شده است.
*** اقدام های دولت برای کاهش آلودگی هوا***
استاندار اصفهان همچنین با اشاره به آلودگی هوا گفت: در این زمینه اقدام های زیادی صورت گرفته است بطوریکه اصفهان در سال 92 آلوده ترین شهر کشور بود و در آن سال فقط 76 روز هوای سالم داشت اما امسال تعداد ایام هوای سالم در این شهر به 226 روز رسیده است.
وی اضافه کرد: تمام تلاش دولت این است که نرخ رشد آلودگی هوا را کاهش دهد و از افزایش آن جلوگیری کند و امروز اصفهان دیگر جزو آلوده ترین شهرهای کشور نیست.
زرگرپور اظهار کرد:دو نیروگاه اصفهان روزانه 500 تن گوگرد وارد هوا می کردند که از سال 92 بخش مازوت سوز این دو نیروگاه پُلمب و کوره های گچ واقع در اطراف اصفهان نیز که روزانه یک تن گچ و گرد و خاک وارد هوا می کردند، تعطیل شد.
وی در باره طرح قطار شهری اصفهان نیز گفت: با پیگیری های صورت گرفته اکنون 12 کیلومتر از خط متروی اصفهان فعال است.
استاندار اصفهان افزود: مصلای بزرگ اصفهان پس از 20 سال به بهره برداری رسید و امروز مردم اصفهان نماز جمعه را در این مکان اقامه می کنند.
زرگرپور تصریح کرد: راه اندازی ورزشگاه نقش جهان یکی از مهمترین نیازهای مردم استان بود که پس از 23 سال تحقق یافت و اکنون مسابقات فوتبال با استقبال خوب مردم در این ورزشگاه برگزار می شود.
د/3011/6027 خبرنگار: آسیه معینی* انتشار: شکراللهی
استاندار اصفهان: پیام مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی، وحدت و اعتدال بود