مراسم یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایتخت پاکستان برگزار شد

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
مراسم یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایتخت پاکستان برگزار شد

اسلام آباد - ایرنا - مراسم ترحیم و یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی شب گذشته در مسجد 'جامعه الصادق' شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان با حضور جمعی از علاقه مندان به آن شخصیت و دوستداران انقلاب اسلامی ایران در پاکستان برگزار شد.

اسلام آباد - ایرنا - مراسم ترحیم و یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی شب گذشته در مسجد 'جامعه الصادق' شهر اسلام آباد پایتخت پاکستان با حضور جمعی از علاقه مندان به آن شخصیت و دوستداران انقلاب اسلامی ایران در پاکستان برگزار شد. به گزارش ایرنا، در این مراسم، علاوه بر جمعی از مردم و اقشار مختلف پاکستان، اساتید حوزه های علمیه شهرهای اسلام آباد و راولپندی و نیز ایرانیان مقیم اسلام آباد حضور داشتند و شیخ شفا نجفی امام جماعت این مسجد، طی سخنانی به بیان برخی ویژگی های آیت الله هاشمی، نقش وی در جهان اسلام و در پیروزی انقلاب اسلامی و پیشبرد اهداف انقلاب بعد از پیروزی، پرداخت.
شهاب الدین دارایی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در پاکستان نیز در سخنانی، به نقش موثر آیت الله هاشمی به عنوان یار دیرین امام (ره)، انقلاب و رهبری در دوران قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و ایشان را یکی از اثرگذار ترین عناصر در پیروزی انقلاب اسلامی ایران توصیف کرد.
همچنین دفتر یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی از روز دوشنبه در سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان و همچنین در کنسولگری های کشورمان در شهرهای لاهور، کراچی، کویته و پیشاور گشوده شد و تعداد زیادی از مقامات عالی دولت مرکزی و دولت های ایالتی و شخصیت های صاحب نام این کشور با حضور در سفارتخانه و کنسولگری های کشورمان، با امضای دفتر یادبود به مقام شامخ آیت الله هاشمی ادای احترام کردند و درگذشت وی را به مردم و دولت ایران تسلیت گفتند.
تعداد زیادی از سفرا و دیپلمات های مقیم پایتخت و ایالت های مختلف پاکستان نیز با امضای دفتر یابود، به مقام آیت الله هاشمی ادای احترام کردند.
روز دوشنبه نیز 'محمد نواز شریف' نخست وزیر پاکستان با صدور پیامی، درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین جمهوری اسلامی ایران و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت و تلاش های این شخصیت بزرگ را در مسیر وحدت جهان اسلام مورد ستایش قرار داد.
در پیام تسلیت نواز شریف آمده است: با ابراز تاثر و تاسف عمیق، از جانب ملت و دولت پاکستان، ضایعه درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری پیشین ایران را به ملت برادر ایران تسلیت می گویم.
نواز شریف در پیام خود آورده است: آیت الله رفسنجانی نه تنها شخصیتی ارزشمند و اثرگذار در ایران بود، بلکه به عنوان نماد تلاش های صلح جویانه در سطح بین المللی، شخصیتی شناخته شده بود. تلاش های آیت الله رفسنجانی به عنوان یک شخصیت متعادل، منطقی و عملگرا برای پیشبرد ایران، برای وحدت جهان اسلام نیز راهگشا بود.
آیت الله هاشمی رفسنجانی، بعد از سالها مجاهدت و تلاش دلسوزانه و خالصانه در دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی برای عظمت و عزت ایران زمین، روز 19 دی ماه سال 1395 در سن 82 سالگی و بر اثر عارضه قلبی، به دیدار معبود شتافت.
مراسم یادبود آیت الله هاشمی رفسنجانی در پایتخت پاکستان برگزار شد
jkkjkjkjkj