خانه سفید از کردستان به بخش پایانی دهمین جشنواره رویش راه پیدا کرد

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
خانه سفید از کردستان به بخش پایانی دهمین جشنواره رویش راه پیدا کرد

سنندج- ایرنا- فیلم کوتاه داستانی'خانه سفید' از تولیدات حوزه هنری استان کردستان به کارگردانی ارسطو مفاخری به بخش پایانی و رقابتی دهمین دوره جشنواره رویش راه پیدا کرد.

سنندج- ایرنا- فیلم کوتاه داستانی'خانه سفید' از تولیدات حوزه هنری استان کردستان به کارگردانی ارسطو مفاخری به بخش پایانی و رقابتی دهمین دوره جشنواره رویش راه پیدا کرد. رئیس حوزه هنری کردستان روز پنجشنبه در این رابطه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در ادامه موفقیت های هنرمندان فیلمساز کردستان در جشنواره های داخلی و خارجی ، فیلم 'خانه سفید' به کارگردانی 'ارسطو مفاخری' و نویسندگی مشترک 'جمیل مفاخری' و'ارسطو مفاخری' از تولیدات حوزه هنری استان به بخش پایانی و رقابتی دهمین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه دینی 'رویش' در بخش جوانه های رویش راه یافت.
امین مرادی افزود: در این دوره از جشنواره بیش از یک هزار و 208 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود و در این میان 82 اثر در بخش های داستانی، پویانمایی و مستند به بخش پایانی و رقابتی جشنواره راه پیدا کرد.
وی ادامه داد: در بخش داستانی هیات انتخاب از میان 600 اثر ارسال شده در این بخش 30 اثر را در 2 بخش ملی و جوانه ها انتخاب کرد که در این میان فیلم ' خانه سفید' تولید حوزه هنری استان نیز به بخش رقابتی و نهایی جشنواره راه پیدا کرد.
به گفته وی فیلم کوتاه' خانه سفید' داستان حضور یک روحانی در روستایی را به تصویر می کشد.
دهمین جشنواره بین المللی فیلم های کوتاه دینی رویش از 27 تا 30 دی ماه 95 در مشهد مقدس برگزار می شود.
خانه سفید از کردستان به بخش پایانی دهمین جشنواره رویش راه پیدا کرد