نایب قهرمان شطرنج جهان میهمان ویژه مسابقات بین المللی جام خزر

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
نایب قهرمان شطرنج جهان میهمان ویژه مسابقات بین المللی جام خزر

رشت - ایرنا - نایجل شورت نایب قهرمان شطرنج جهان به عنوان میهمان ویژه در مراسم افتتاحیه پانزدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر در رشت حضور می یابد.

رشت - ایرنا - نایجل شورت نایب قهرمان شطرنج جهان به عنوان میهمان ویژه در مراسم افتتاحیه پانزدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر در رشت حضور می یابد. رئیس هیات شطرنج استان گیلان روز پنجشنبه گفت: با هماهنگی های انجام شده ، نایجل شورت شطرنجباز برجسته کشور انگلیس و یکی از اسطوره های شطرنج جهان ، در مراسم افتتاحیه پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی جام خزر در رشت حضور خواهد یافت.
کیومرث بیات در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پانزدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر از اول بهمن ماه سال جاری در چهار جدول و در مجموعه ورزشی یادگارامام شهرستان رشت آغاز می شود .
وی اظهار کرد: نایجل شورت در 19 سالگی درجه استاد بزرگی را کسب کرد و از ژانویه 1988 تا ژوئیه 1989 در رتبه سوم رنکینگ جهانی این رشته جای داشت و در سال 1993 برای فینال قهرمانی جهان در مقابل گری کاسپاروف انتخاب شد که مغلوب این شطرنجباز برجسته جهان شد و عنوان نایب قهرمانی جهان را کسب کرد.
وی خاطرنشان کرد: این شطرنجباز برجسته انگلیسی ، به عنوان یک مربی و تحلیل‌گر شطرنج نیز فعال است و سابقه مربیگری تیم ملی شطرنج ایران را نیز دارد که تیم ملی شطرنج ایران با این مربی مدال برنز تیمی بازی‌های آسیایی دوحه و یک مدال نقره و دو برنز بازی‌های آسیایی داخل سالن 2007 را کسب کرد.
رئیس هیات شطرنج استان گیلان اضافه کرد: همچنین قرار است نایجل شورت در مراسم افتتاحیه یک بازی سیمولتانه( بازی همزمان با چند شطرنجباز) با 25 شطرنجباز ایرانی نیز برگزار کند.
پانزدهمین دروه رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر از اول تا هشتم بهمن ماه امسال در مجموعه ورزشی یادگارامام شهرستان رشت برگزار می شود و پیش بینی می شود که بیش از 500 شطرنجباز از ایران و سایر کشورهای صاحب نام در رشته ورزشی شطرنج در پانزدهمین دوره رقابت های بین المللی جام خزر حضور یابند .
خبرنگار: حسین مجرد ** انتشار : ‌نصراله ابراهیمی
7285/6070
نایب قهرمان شطرنج جهان میهمان ویژه مسابقات بین المللی جام خزر