35 مشاور در جیرفت آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی را فرا گرفتند

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
35 مشاور در جیرفت آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی را فرا گرفتند

جیرفت - ایرنا - معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش جیرفت گفت: 35 نفر از مشاوران آموزش و پرورش این شهرستان آموزش های لازم را در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط کارشناسان دادگستری فرا گرفتند.

جیرفت - ایرنا - معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش جیرفت گفت: 35 نفر از مشاوران آموزش و پرورش این شهرستان آموزش های لازم را در زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط کارشناسان دادگستری فرا گرفتند. سهراب محمدی سلیمانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه توجه به ظرفیت‌ بالقوه ‌دانش‌ آموز برای شرکت فعال در برنامه ‌های مشاوره دارای اهمیت است افزود: اغلب دانش‌ آموزان دارای مشکل‌، ترجیح می‌ دهند برای طرح مسائل و مشکلات خود و دریافت کمک به همسالان خود مراجعه کنند.
وی ادامه داد: بر این اساس و با بهر‌ه ‌گیری از این رویکرد در مدارس می‌ توان زمینه را برای توانمند ساختن دانش ‌آموزان و ارائه فرصت به آنها در زمینه مشارکت در فعالیت ‌های مشاوره ‌ای و پیشگیری و کنترل رفتارهای پرخطر فراهم کرد و به مهمترین دستاورد که همان توسعه و تقویت مهارت‌ ‌های فردی، اجتماعی و ساخت رفتارهای سالم است، دست یافت.
محمدی سلیمانی اضافه کرد: مناطق آسیب پذیر شهر جیرفت توسط کارشناسان آموزش و پرورش شناسایی شده و آموزش های لازم در این مناطق به دانش آموزان و جوانان ارائه می شود.
وی به بیان عملکرد فرهنگی آموزش و پرورش جیرفت در 9 ماه سال جاری پرداخت و گفت: برای کنترل آسیب های اجتماعی برنامه های متنوعی در این شهرستان عملیاتی شده که عمده ترین این برنامه ها دریافت کارت مربیگری پیشگیری و کنترل آسیب برای مشاوران است.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره نوجوان سالم یکی از برنامه های محوری است که در جیرفت برگزار شد اظهار کرد: جشنواره کلاس های نقاشی و انشاء نویسی نیز با محوریت کاهش آسیب های اجتماعی در مدارس این شهرستان برگزار شده است.
معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش جیرفت تصریح کرد: نمایشگاهی با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در دبیرستان امیرکبیر این شهر برگزار شد و آموزش های لازم توسط کارشناسان به تعداد زیادی از مراجعه کنندگان این نمایشگاه که اغلب نوجوانان بودند، ارائه شد.
وی خاطرنشان کرد: تفاهم نامه ای بین پلیس فتا و آموزش و پرورش در زمینه پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی امضا شده تا بتوانیم در زمینه کنترل فضای مجازی کنترل بیشتری داشته باشیم و همچنین رویکردهای کار با فضای مجازی را برای دانش آموزان بیشتر تشریح کنیم.
وی عنوان کرد: هفته ای به نام مقابله با مصرف مواد مخدر در مدارس شهرستان جیرفت برگزار شد که با همیاری کارشناسان، دانش آموزان را با مضرات این آسیب آگاه و آشنا کردیم.
سه هزار و 800 معلم، کار تعلیم و تعلم 40 هزار دانش آموز جیرفتی را در 425 مدرسه این شهرستان بر عهده دارند.
35 مشاور در جیرفت آموزش های پیشگیری از آسیب های اجتماعی را فرا گرفتند