عضو مجلس خبرگان:آیت الله هاشمی، شخصیتی انقلابی و صاحب نظر در مسائل بین المللی بود

پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
عضو مجلس خبرگان:آیت الله هاشمی، شخصیتی انقلابی و صاحب نظر در مسائل بین المللی بود

مراغه - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به ویژگی های بارز مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری گفت: وی شخصیتی انقلابی، مدیر، مدبر و صاحب نظر در مسائل کلان ملی و بین المللی بود.

مراغه - ایرنا - عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه با اشاره به ویژگی های بارز مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی یار دیرین امام و رهبری گفت: وی شخصیتی انقلابی، مدیر، مدبر و صاحب نظر در مسائل کلان ملی و بین المللی بود. آیت الله محمدتقی پورمحمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شخصیت تاثیرگذار و انقلابی، انسانی اسلام شناس و متفکر در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی در عصر حاضر بود.
وی با اشاره به سابقه مبارزات انقلابی مرحوم آیت الله هاشمی ادامه داد: صبر و بردباری این شخصیت بارز و مجاهد انقلابی در برابر ناملایمات روزگار و جریان های مختلف قابل تحسین است.
وی اضافه کرد: این یار دیرین امام و رهبری علاوه بر مبارزه و مجاهدت در راه انقلاب و نظام اسلامی از کسانی بودند که با انفاق اموال خودشان در راه خدا و حمایت مالی از زندانیان سیاسی و خانوادهایشان در سال های قبل از انقلاب نمونه عینی یک مومن ایثارگر را به نمایش گذاشتند.
امام جمعه مراغه گفت: آیت الله هاشمی هرگز در رابطه با نظام و ولایت فقیه با کسی معامله نکردند و همواره حامی انقلاب و نظام اسلامی بودند.
وی افزود: این شخصیت بزرگ انقلابی، همواره از ولایت و رهبر انقلاب پشتیبانی کرده و اظهار می کرد که 'زیر آسمان کبود بهتر و شایسته تر از آیت الله خامنه ای را برای رهبری نمی شناسم '.
شهرستان مراغه با حدود 250 هزار نفر جمعیت در 127 کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع است.
خبرنگار: ابراهیم مطلوبی**تنظیم:عیسی عطاپور** انتشار:محمد رستگار
7487/3077/6183
عضو مجلس خبرگان:آیت الله هاشمی، شخصیتی انقلابی و صاحب نظر در مسائل بین المللی بود