آغاز مرحله استانی نخستین جشنواره فیلم کوتاه ارزشیابی - توصیفی کشور

شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
آغاز مرحله استانی نخستین جشنواره فیلم کوتاه ارزشیابی - توصیفی کشور

کرج - ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز و رئیس دبیرخانه کشوری جشنواره فیلم کوتاه ارزشیابی کیفی- توصیفی اعلام کرد: مرحله استانی نخستین جشنواره فیلم کوتاه ارزشیابی کیفی - توصیفی در استان های مختلف کشور آغاز شد.

کرج - ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز و رئیس دبیرخانه کشوری جشنواره فیلم کوتاه ارزشیابی کیفی- توصیفی اعلام کرد: مرحله استانی نخستین جشنواره فیلم کوتاه ارزشیابی کیفی - توصیفی در استان های مختلف کشور آغاز شد. جعفر مقیمی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای بهبود کیفی ارزشیابی در سطح مدارس ابتدایی و تغییر نگرش مدیران، معلمان ، اولیا و ایجاد زمینه یادگیری بهینه در دانش آموزان، برنامه ریزی برای برگزاری اولین دوره جشنواره ملی 'فیلم کوتاه ارزشیابی کیفی- توصیفی' در دستور کاری این دبیرخانه قرار گرفت.
وی اظهار کرد: اکنون مرحله ارزیابی آثارارسالی مدارس به دبیرخانه استانی نخستین جشنواره کشوری 'فیلم کوتاه ارزشیابی کیفی-توصیفی' در استان های کشور در حال انجام است.
وی یاد آور شد: به منظور اطلاع رسانی بیشتر در زمینه برگزاری این جشنواره ، 2 هزار و 500 پوستر چاپی و الکترونیکی با عنوان پوستر جشنواره ملی فیلم کوتاه ارزشیابی توصیفی در بین اداره کل آموزش و پرورش استان ها و مناطق نیز در اسفند ماه سال 95توزیع شد.
رئیس دبیرخانه کشوری جشنواره فیلم کوتاه ارزشیابی کیفی- توصیفی مستقر در البرز تصریح کرد: این جشنواره در بخش های نقش ارزشیابی کیفی – توصیفی در بهبود یادگیری دانش آموزان، ایجاد انگیزه در همکاران و دانش آموزان، ارتباط معلم و شاگرد و ارتباط اولیا و معلمان ، بازخورد کیفی - توصیفی، شفاهی و کتبی در حین تدریس، تنظیم پوشه کار ( فرایندی و فرآورده ای)، اجرای آزمون عملکردی، استفاده از چک لیست ها اجرا می شود.
مقیمی راهبردهای تغییر نگرش والدین نسبت به ارزشیابی کیفی-توصیفی، کلاس های چندپایه و سنجش برای یادگیری با تاکید بر الگوی کاربست کلاسی، توجه به ویژگی های روانشناختی و کاربست صحیح ابزارهای جمع آوری و نگهداری اطلاعات را از دیگر بخش های این جشنواره ذکر کرد.
وی اضافه کرد: در این جشنواره کشوری آموزگاران ، مربیان ، مدیران و معاونین مدارس و دانش آموزان هنرمند، فیلم سازان، کارگردانان و هنرمندان آثار خود را به دبیرخانه استان ها ارسال کردند که پس از داوری به جشنواره کشوری راه پیدا می کنند.
وی به شرایط ارسال آثار به دبیرخانه کشوری ارزشیابی کیفی - توصیفی فعال در معاونت ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز اشاره کرد و خاطر نشان شد: با کمک داوران استانی و رابط دبیرخانه ارزشیابی کیفی – توصیفی در استان ها، بعد از داوری آثار دریافتی در سطح استان مربوطه، 2 نمونه از آثار برگزیده (یک اثر از بخش همکاران فرهنگی و یک اثر از بخش آزاد) به دبیرخانه کشوری ارزشیابی کیفی-توصیفی مستقر در استان البرز ارسال می شود.
وی اضافه کرد: نخستین دوره جشنواره ملی فیلم کوتاه ارزشیابی کیفی ـ توصیفی در تیرماه سال جاری به میزبانی استان البرز برگزار می شود.
استان البرز 240 هزار دانش آموز در پایه ابتدایی دارد.
آغاز مرحله استانی نخستین جشنواره فیلم کوتاه ارزشیابی - توصیفی کشور