نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان دهلران اعلام شد

شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان دهلران اعلام شد

ایلام - ایرنا - فرماندار شهرستان دهلران نتایج نهایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان را اعلام کرد.

ایلام - ایرنا - فرماندار شهرستان دهلران نتایج نهایی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان را اعلام کرد. سید حسینعلی موسوی روز شنبه با قدردانی از حضور گسترده مردم این شهرستان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از مشارکت 80 درصدی مردم در این دوره از انتخابات خبر داد.
وی افزود: در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا 39 هزار و 778 نفر از مردم این شهرستان شرکت کردند که معادل 80 درصد واجدین شرایط است.
موسوی تاکید کرد: از 39 هزار و 728 رای ماخوذه صحیح در شهرستان دهلران حسن روحانی 23 هزار و 81 رای، سید ابراهیم رئیسی 14 هزار و 752 رای، سید مصطفی آقا میرسلیم 335 رای و محسن هاشمی طبا 163 رای کسب کردند.
فرماندار دهلران با بیان اینکه 97 شعبه اخذ رای کار جمع آوری آرای مردم این شهرستان را انجام دادند، یادآور شد: 2 هزار و 150 نفر نیز در قالب عوامل اجرایی در برگزاری این انتخابات مشارکت کردند.
به گزارش ایرنا، براساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 95، شهرستان دهلران در 220 کیلومتری جنوب ایلام 66 هزار نفر جمعیت دارد که در چهار شهر و 64 روستا سکونت دارند اما انتخابات شوراهای اسلامی در 53 روستای این شهرستان که واجد شرایط هستند، برگزار می شود.
51 هزار نفر از جمعیت این شهرستان واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد حدود 40 هزار نفر در انتخابات شرکت کردند که معادل 80 درصد واجدین شرایط بودند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد.
این انتخابات در 25 شهر و 368 روستای استان ایلام با جمعیت 580 هزار نفر برگزار شد، 425 هزار نفر از جمعیت این استان واجد شرایط شرکت در انتخابات بودند.
نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان دهلران اعلام شد