دیدار رئیس دانشگاه صنعتی قم با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)

دیدار رئیس دانشگاه صنعتی قم با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) گفت: برخی گمان می کنند منظور از انقلابی بودن و پافشاری بر آن، جدال و تخریب همدیگر و از بین بردن انسجام دولت و ملت است؛ این تفکر اشتباه و خواست دشمن می باشد

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمد سعیدی روز یکشنبه در دیدار رئیس دانشگاه صنعتی قم در سالن محراب حرم مطهر گفت: جامعه‌ای که انقلاب می‌کند، تا زمانی که دلایل و ضرورت‌هایی که موجب انقلاب شده، وجود دارد، باید روحیه انقلابی در آن جامعه حاکم باشد.

وی با اشاره به اوضاع ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی گفت:در گذشته ارزش‌های اسلامی در خطر نابودی قرار داشت ولی امروز دشمنان با هجمه‌های فراوان فرهنگی، ارزش‌های اسلامی را بیش از گذشته در معرض خطر قرار داده‌اند و در چنین شرایطی روحیه انقلابی نیز باید بیش از گذشته وجود داشته باشد.در گذشته مسئله اسلام، مسئله رژیم صهیونیستی بود ولی امروزه شرایط به گونه‌ای شده که آل‌سعود، آل‌خلیفه و بحرین هم مسلمانان را به جان هم انداخته‌اند.

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) داشتن تعریفی درست از انقلابی بودن را ضروری دانست و گفت: برخی گمان می‌کنند منظور از انقلابی بودن و پافشاری بر آن، جدال و تخریب همدیگر و از بین بردن انسجام دولت و ملت است؛ این تفکر اشتباه و خواست دشمن است.

سعیدی با تأکید بر اینکه یکی از ضروریات و واجبات کشور، انسجام دولت و سایر قوا با مردم است، اظهار کرد: متأسفانه برخی رسانه‌ها در این شرایط به سادگی، دروغ گفته و تهمت می‌زنند و آن را برای همگان منتشر می‌سازند.

وی با مهم دانستن توجه به نسل جوان گفت: نسل جوان ما که انقلاب را از نزدیک درک نکرده و نسبت به شرایط آن زمان آگاهی چندانی ندارد، لازم است که نسبت به انقلابی بودن و شرایط آن آگاه باشند.

امام جمعه قم گفت: جوانان دارای روحیه آزادمنشانه‌ای هستند که نسبت به مسائل اظهارنظر کرده و نسبت به امور، حمایت یا مخالفت می‌کنند؛ باید مراقب بود که این روحیه و توان جوانی ابزاری در دست دشمن و برای تحقق اهداف شومشان قرار نگیرد.

در ابتدای این دیدار، دکتر خوشنویسان، رئیس دانشگاه صنعتی قم ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی این دانشگاه، بر ضرورت تعامل میان این دانشگاه و آستان مقدس در راستای تقویت روحیه فرهنگی و معنوی دانشجویان تأکید کرد.

دیدار رئیس دانشگاه صنعتی قم با تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س)