برپایی محافل انس با قرآن تداوم یابد

جمعه ۱۱ تیر ۱۳۹۵
برپایی محافل انس با قرآن تداوم یابد

امام جمعه شیراز با اشاره به اینکه برپایی محافل قرآن در سطح جامعه، یکی از مهمترین برکات ماه مبارک رمضان بوده است، لزوم تداوم برپایی این محافل پس از ماه رمضان را متذکر شد.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله اسدالله ایمانی، جمعه 11 تیرماه در نماز جمعه شیراز گفت: نباید اجازه داد که قرآن از دسترس، خارج و کنار گذاشته شود.

وی با تاکید بر اینکه تداوم جلسات و محافل قرآنی خصوصا در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، یک ضرورت است، گفت: تمام مجموعه‌های قرآنی باید به این نکته عنایت ویژه داشته باشند که با پایان ماه رمضان، انس با قرآن و آشنایی با محتوای بلند قرآن، فراموش نشود.

آیت‌الله ایمانی همچنین با اشاره به نزدیک شدن به عید بزرگ فطر، موضوع اقامه نماز عید را از دیدگاه فقهی حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، مد نظر قرار داد و توجه روزه‌داران را به این فتواها معطوف داشت و  یادآور شد: براساس فتواهای امام راحل(ره) و استفتاء انجام شده از مقام معظم رهبری، اقامه نماز عید فطر و قربان توسط نمایندگان ولی فقیه و ائمه جمعه منصوب شده از طرف ولی فقیه به شکل جماعت جایز است.

وی از آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب، درخواست کرد که نماز عید سعید فطر امسال را در محل حرم حضرت شاهچراغ(ع) به جماعت اقامه کند و تاکید کرد که خود نیز در این نماز شرکت خواهد کرد.

آیت‌الله ایمانی همچنین در خطبه دوم نماز جمعه، گفت: از ششم تا 12 تیرماه دهه شصت، حوادثی بر این ملت رفت که حقوق بشر آمریکایی را کاملا نشان می‌دهد.

وی با اشاره به ترور مقام معظم رهبری در ششم تیرماه سال 60، ترور شهید بهشتی و 72 یار انقلاب در 7 تیر سال 60، ترور آیت‌الله صدوقی در 11 تیر سال 61، بمباران شیمیایی سردشت توسط صدام و رژیم بعث عراق در هشتم تیر سال 64 و هدف قراردادن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو آمریکایی در 12 تیر سال 67، گفت: این حوادث بخشی از جنایات آمریکا در سرزمین ایران بوده است. طی این سال‌ها همواره ملت ایران از ضربه‌های مهلک آمریکا رنج برده است اما آمریکا با این سوابق تاریک و اقداماتی که در ایران و سایر نقاط جهان انجام داده، باز هم ادعای طرفداری از حقوق بشر را دارد.

وی گفت: آمریکا با آنکه مصدق از شر انگلیس به دامانش پناه برد، به او خیانت کرد و با همکاری انگلیس کودتای 28 مرداد را اجرایی و 25 سال حکومت ستمشاهی را به این کشور تحمیل کرد و حتی عذرخواهی هم نکرد.

آیت‌الله ایمانی همچنین با اشاره به جنایات رژیم آل‌سعود و حوادث منا، طرفداری این رژیم از حقوق بشر را بی‌معنا دانست.

امام جمعه شیراز همچنین از تلاش‌های مداوم سربازان گمنام امام‌زمان(عج) و نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه پاسداران در برخورد مقتدرانه با گروه‌های تروریستی در نقاط مختلف، قدردانی و تصریح کرد: این نیروها به‌حق زحمات زیادی را متحمل می‌شوند تا امنیت و آرامش را برای همه مردم فراهم کنند.


انتهای پیام

برپایی محافل انس با قرآن تداوم یابد