متوقف شدن ساخت یادمان شهدای 12 تیر در بندرعباس ‌

شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵
متوقف شدن ساخت یادمان شهدای 12 تیر در بندرعباس
‌

طرح ملی یادمان شهدای 12 تیر در بندرعباس به دلیل مشکلات متعدد با مشکل ادامه فعالیت ساخت رو به رو است.

‌مدیرکل اداره کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار ایسنا،‌ اظهار کرد: یادمان شهدای 12 تیر یک طرح ملی بوده که در سال 88 شاهد تخصیص زمینی واقع در انتهای پارک ولایت فعلی و روبروی پایانه مسافربری بندرعباس بودیم، در سال 89 کلنگ این سازه‌ توسط استاندار وقت به زمین خورد و پس از تصویب در مجلس، بودجه 4 میلیارد تومانی به آن تعلق گرفت.

سردار حمید سرخیلی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی کشور پروژه‌هایی که زیر50 درصد پیشرفت داشته‌اند، متوقف شدند که این طرح نیز بدلیل پیشرفت 10 تا 20 درصدی شامل اینگونه پروژه‌ها است و با توجه به هزینه 700 میلیون تومانی که تاکنون بابت این پروژه عظیم فرهنگ ایثار و شهادت در هرمزگان تخصیص پیدا کرده و با افزایش قیمت‌ها، هم اکنون نیاز به بودجه ای بیش از 6 میلیارد تومان دارد.

این مقام مسئول افزود: شهرداری نیز تذکراتی در مورد قوانین ساخت و ساز در سواحل را ابلاغ کرده که در ساخت این پروژه ملی مشکلاتی را بوجود آورده که از طریق مراجع قانونی در پی حل آن هستیم.

وی ادامه داد: باتوجه به اینکه هرمزگان مهمترین منطقه برای داشتن یادمانی برای واقعه 12 تیر است و در استان‌های دیگر نماد‌های متعددی برای این رخداد ساخته شده، نداشتن چنین نمادی برای استان کم لطفی است، به همین دلیل جلسات متعددی با استاندار داشته‌ایم و قول‌‌هایی در زمینه برطرف کردن مشکلات پیش رو این پروژه ملی و تأمین هزینه‌های آن انجام گرفته است.

سردار سرخیلی از پیشنهاد تغییر نام فرودگاه بین المللی بندرعباس به نام یکی از شهدای واقعه 12 تیر خبرداد و اضافه کرد: با شهرداری بندرعباس مذاکراتی را انجام داده‌ایم تا اولین خیابان تازه احداثی که در مسیر پرتردد شهری واقع شود را به نام "12 تیر" نام‌گذاری شود.

‌انتهاي پیام

متوقف شدن ساخت یادمان شهدای 12 تیر در بندرعباس ‌