العبادی هر گونه هماهنگی با آمریکایی‌ها را درباره عملیات فلوجه تکذیب کرد

شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵
العبادی هر گونه هماهنگی با آمریکایی‌ها را درباره عملیات فلوجه  تکذیب کرد

نخست وزیر عراق اهانت به بسیج مردمی را اهانت به تمامی عراقی‌ها خواند و صحت گزارش‌هایی که دولت عراق را به تبانی با نیروهای آمریکایی برای فراری دادن داعش از فلوجه متهم کرده است، رد کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در دیدار با فرماندهان بسیج مردمی گفت که اهانت به نیروهای بسیج مردمی اهانتی به تمامی عراقی‌ها است.

وی افزود، این که انسان خود را برای کشور و مقدساتش فدا می‌کند، از ارزش‌های ماندگار به شمار می‌آید. فتوای آیت الله العظمی سید علی سیستانی، مرجع عالی قدر شیعیان و پاسخ مثبت شهروندان در تحقق پیروزی نقش داشته است.

وی به کمپین رسانه‌ای که با نزدیک شدن به آزادسازی فلوجه شدیدتر می‌شد، اشاره کرد و گفت: اتاق‌های تاریکی علیه نیروهای ما فعالیت می‌کنند.

العبادی ادعاهای برخی مبنی بر اجازه دادن به تروریست‌ها برای بیرون آمدن از فلوجه و انجام گفتگو با آنها را تکذیب کرد و گفت که این امر جنایتی در حق مردم عراق و آوارگان و نیروهای جنگجو است.

در همین حال، فرماندهی عملیات  مشترک در استان کربلاء اعلام کرد که بیش از 800 خودروی داعش در صحرای الانبار در طول دو روز منهدم شده است.

فرماندهی عملیات الانبار نیز اعلام کرد که نیروهای عراقی امروز شنبه عملیات آزادسازی جزیره الخالدیه را در شرق رمادی آغاز کردند.

العبادی هر گونه هماهنگی با آمریکایی‌ها را درباره عملیات فلوجه تکذیب کرد