آنتوان گریزمان وارث میشل پلاتینی

جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵
آنتوان گریزمان وارث میشل پلاتینی

مطبوعات جهان پس از پیروزی فرانسه بر آلمان در یورو به تمجید مهاجم تیم ملی فوتبال فرانسه پرداختند.

به‌ گزارش ‌ایسنا و به نقل از آس، رسانه‌های ورزشی جهان پس از صعود فرانسه به فینال یورو 2016 با درخشش آنتوان گریزمان به تمجید از این بازیکن پرداختند.

روزنامه‌ ایتالیایی گازتا دلو اسپورت نوشت «گریزمان فوق‌العاده‌ با دو گلی که به ثمر رساند، تیم دیدیه دشان را به فینال رساند.» گریزمان گل کردن پنالتی‌ در وقت‌های اضافه توانست برتری را از آن تیمش کند و با گل دومش صعود فرانسه را تثبیت کرد.

اکیپ فرانسه با عنوان مثل یک قهرمان درباره این پیروزی نوشت «فرانسه به لطف گل‌های گریزمان، آلمان را حذف کرد. پرتغال حریف فرانسه را برای فتح سومین جام اروپایی است. شاگردان دشان کار بزرگی را انجام دادند. گریزمان با دو گلی که به ثمر رساند، به برترین گلزن اروپا تبدیل شد. آیا او به زودی وارث شایسته پلاتینی می‌شود؟»

بیلد آلمان پس از بازی دیشب نوشت «خداحافظ! رویای فتح یورو دو سال پس از قهرمانی در جام جهانی بر باد رفت. شکست دو بر صفر یکی از تلخ‌ترین شکست‌های تاریخ آلمان است. خطای هند شواین اشتایگر همه چیز را عوض کرد چون 64 درصد مالکیت توپ به آلمان اختصاص داشت. در 10 سال اخیر تنها یک بار (برابر یونان در سال 2012 ) به یک پنالتی‌ برای حریف آلمان به خاطر خطای هند گرفته شد. اتفاق بازی ایتالیا در یک چهارم نهایی دوباره تکرار شد.»

روزنامه‌های پرتغالی آبولا و رکورد نیز عنوان «فرانسه حریف پرتغال شد» را به کار بردند. تقابل گریزمان و کریستیانو رونالدو، تقابل هیجان‌انگیزی برای فرانسوی‌ها و پرتغالی‌ها خواهد بود. فرانسه خیلی قدرتمند از آلمان بود و به لطف گل‌های گریزمان پیروز شد.»

ساکرنت در این باره نوشت «گریزمان قهرمان جهان را حذف کرد و در فینال برابر CR7 قرار خواهد گرفت. میزبان با درخشش مهاجم اتلتیکومادرید فرصت پیدا کرد تا برای قهرمانی بجنگد. این تیم یکشنبه در سن دنیس پاریس برابر پرتغال قرار خواهد گرفت. تقابل رونالدو و گریزمان از نکات جالب توجه دیدار نهایی است.»

گریزمان بزرگ عنوان روزنامه‌ برزیلی گلوبو اسپورت بود. «گریزمان دو گل به ثمر رساند و آلمان را حذف کرد. فرانسه برزیل نبود. مارسی مانند بلوهوریزونته و ولودروم مثل مینیرائو نبود. یک روز پیش از آغاز سالگرد هفت بر یک (پیروزی آلمان برابر برزیل در نیمه نهایی جام جهانی)، آلمان ها به خانه باز گشتند.»

انتهای‌ پیام

آنتوان گریزمان وارث میشل پلاتینی