تعطیلی مقرهای پلیس دالاس پس از دریافت تهدید

یکشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۵
تعطیلی مقرهای پلیس دالاس پس از دریافت تهدید

مقرهای پلیس دالاس روز شنبه پس از دریافت تهدیدی علیه افسران پلیس تعطیل شد. این تهدیدات دو روز پس از تیراندازی مرگبار به پلیس در دالاس واقع در ایالت تگزاس رخ داد که جان پنج افسر پلیس را گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس دالاس در بیانیه‌ای که برای رسانه‌ها ایمیل شد، اعلام کرد: اداره پلیس دالاس یک تهدید ناشناس علیه نیروهای اجرای قانون در سراسر این کشور دریافت کرده و از همین رو تدابیر احتیاطی در نظر گرفته و آن را به بالاترین سطح امنیتی رسانده است.

براساس گزارش یک رسانه محلی، افسران ویژه تسلیحاتی و تاکتیکی (اسوات) در ساختمان اصلی مستقر شده‌اند. روزنامه دالاس مورنینگ نیوز گزارش داد، رویت یک مرد نقاب‌پوش موجب شده تا پلیس سطح هشدار را افزایش دهد. یک مرد نقاب‌پوش در گاراژی در پشت مقر اصلی پلیس دالاس مشاهده شده است. اداره پلیس دالاس در پیامی توئیتری اعلام کرد،‌ افسران جستجوی خود را در کاراژ مورد نظر تکمیل کردند اما هیچ مظنونی دیده نشد.

این سطح هشدار دو روز پس از آن اعلام شد که فردی موسوم به "مایکا جانسون" در جریان راهپیمایی اعتراضی در حمایت از سیاهپوستان (جان سیاهان مهم است) به روی افسران پلیس آتش گشود و در جریان آن پنج افسر کشته شده و هفت تن دیگر زخمی شدند. جستجو در منزل عامل تیراندازی دالاس به کشف مواد ساخت بمب، سلاح، مهمات، جلیقه ضد گلوله و مجله‌ای درباره فنون رزمی انجامید. مایکا جانسون 25 ساله که سیاهپوست بود، هیچ گونه سابقه کیفری ندارد اما اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد که مظنون یک کهنه‌سرباز ارتش است و برخی از شاهدان او را "تک‌رو" معرفی کردند.

به گفته جی جانسون، وزیر امنیت داخلی آمریکا این عامل تیراندازی در تلافی شلیک مرگبار اخیر پلیس به دو جوان سیاهپوست دست به حمله زد. اعتراض صلح‌آمیز دالاس یکی از چندین تجمع اعتراضی سراسری در واکنش به کشته شدن آلتون استرلینگ در لوییزیانا و فیلاندو کاستیل در مینه‌سوتا بود که نهایتا به کشته شدن چند مامور پلیس ختم شد. باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا هم در واکنش به این کشتارهای پنج‌شنبه گذشته خواستار انجام اصلاحاتی در ساختار پلیس شد. فیلاندو کاستیل در روزهای گذشته در شهر سنت پال در ایالت مینه‌سوتا به ضرب گلوله پلیس کشته شد و آلتون استرلینگ، دیگر مرد سیاه‌پوست هم در شهر باتن روژ، مرکز ایالت لوئیزیانا، از سوی پلیس هدف قرار داده شد و جان داد.

تعطیلی مقرهای پلیس دالاس پس از دریافت تهدید