رودکی: جودوکاران ایران می توانند در المپیک بدرخشند/ شرایط محجوب عالی است

دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵
رودکی: جودوکاران ایران می توانند در المپیک بدرخشند/ شرایط محجوب عالی است

مدیر تیم‌های ملی جودو از حضور سه نماینده المپیک ایران در اردوی تمرینی اسپانیا ابراز رضایت کرد و گفت: این اردو نقش مهمی در آمادگی هر چه بیشتر جودوکاران ما داشت.

محمدرضا رودکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره حضور سه جودوکار  المپیکی ایران در اردوی تمرینی اسپانیا و آخرین وضعیت آنها، اظهار کرد: خدا را شکر به دلیل سطح بالای این اردو و حضور جودوکاران شاخص بسیاری از کشورها، حضور در اردوی اسپانیا نقش بسیار زیادی در آمادگی و با تجربه‌تر شدن هر چه‌ بیشتر سه نماینده ایران در  المپیک داشت. از سوی دیگر شرایط آب و هوایی این کشور که شباهت زیادی به کشور برزیل دارد، نیز برای ما مفید بود.

مدیر تیم‌های ملی جودو با اشاره به حضور گسترده اکثر کشورها در اردوی اسپانیا ، تصریح کرد: بیشتر کشورها با دو تیم در این اردو حاضر شده بودند و فقط دو کشور برزیل و کرواسی بودند که با مردان جودوکار خود به اسپانیا آمدند. جودوکاران ما نیز بسیار خوب تمرین کردند و خدا را شکر آسیبی ندیدند. در این اردو جودوکاران ما با هر حریفی که احتمال می دادیم در  المپیک مصاف کنند، تمرین جودو برگزار کردند و مصاف داشتند.

وی افزود: جودوکاری مانند خجسته که جوان است، همه حریفانش در این اردوی تمرینی از تجربه بسیار بالایی برخوردار بودند و مصاف با آنها تجربه بسیار خوبی برای خجسته بود. البته جواد محجوب و سعید ملایی در دنیا شناخته شده هستند و حریفانشان نیز دوست داشتند با این دو جودوکار مصاف دهند.

رودکی در پاسخ به این پرسش که آیا حضور در اردوی تمرینی اسپانیا باعث شد جودوکاران ایران با تکنیک‌های حریفانشان آشنا شوند یا خیر، خاطر نشان کرد: معمولا جودوکاران دنیا تکنیک‌های اصلی خود را در اردوهای مشترک به معرض نمایش نمی‌گذارند و سعی می‌کنند نقاط ضعف و قوت خود و حریفانشان را بررسی کنند و در کنار آن از تکنیک‌ها و گارد  جدید در مبارزات استفاده کنند و از حریفان امتیاز بگیرند، اما به‌ هر حال همین که در کنار این جودوکاران توانستیم حضور پیدا کنیم بسیار خوب و مثمرثمر بود.

قهرمان سابق جودوی ایران درباره پیش‌بینی خود از نحوه نتیجه‌گیری سه نماینده جودوی ایران در  المپیک، اضافه‌ کرد: قطعا می توانند نمایش خوبی داشته باشند و در این رقابت‌ها بدرخشند. البته به شرطی که با روحیه و فکر خوب به روی تاتامی بروند و از این که در  المپیک حضور دارند هراسی به خود راه ندهند. البته جودو رشته رکوردی نیست و ممکن است در یک ثانیه یک جودوکار پیروز و یا بازنده شود. الان خدا را شکر شرایط روحی و آمادگی سه نماینده ایران بسیار خوب است و امید داریم در  المپیک نتایج خوبی را کسب کنیم. معتقدم المپیک جای بزرگان است و هر ورزشکاری که از تجربه بیشتر برخوردار باشد و بتواند از فرصت‌هایش به بهترین شکل استفاده کند، پیروز خواهد بود.

رودکی به وضعیت خوب جواد محجوب اشاره کرد و افزود: ما بر روی شرایط روحی – روانی محجوب خیلی کار کرده‌ایم تا او بتواند تمرکز خود را در مسابقه و تمرین به خوبی حفظ کند. در حال‌ حاضر محجوب شرایط بسیار خوبی دارد و امیدوارم این شرایط تا رقابت‌های  المپیک پا بر جا باشد.

مدیر تیم‌های ملی جودو در ادامه گفت‌وگو با ایسنا، درباره غیبت سرمربی ازبکستانی جودو در اردوی اسپانیا و این که آیا این موضوع موجب لطمه خوردن تیم می‌شود یا خیر؟ اظهار کرد: نصرت به دلیل مشکلاتی که در دریافت ویزا داشت نتوانست به همراه تیم به اسپانیا بیاید. حضور او هر چند می‌توانست باعث شناخت هر چه‌ بیشترش نسبت به جودوکاران ما و حریفانشان شود، اما به‌ هر حال این اتفاق رخ نداد. البته او در مدتی که به ایران آمده در همه اردوها به غیر از اسپانیا حضور داشته و در ادامه نیز بر نحوه کار جودوکاران نظارت خواهد کرد.

انتهای‌ پیام

رودکی: جودوکاران ایران می توانند در المپیک بدرخشند/ شرایط محجوب عالی است