اوباما در تلاش برای ایجاد وحدت در جامعه آمریکا به دالاس می‌رود

سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
اوباما در تلاش برای ایجاد وحدت در جامعه آمریکا به دالاس می‌رود

رییس جمهوری آمریکا امروز (سه شنبه) به دالاس، در ایالت تگزاس می‌رود تا با خانواده پنج افسر پلیسی که در جریان تیراندازی یک سرباز سیاه پوست سابق ارتش آمریکا کشته شدند، ابزار همدردی کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در این سفر باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا به ایراد سخنرانی در کنار جو بایدن، معاونش و همچنین جورج بوش پسر، رییس جمهوری سابق آمریکا می‌پردازد و این شاید آزمونی برای وی باشد که ماه های آخر ریاست جمهوری خود را در آمریکا سپری می‌کند.

هشت سال قبل،‌ اوباما با شعار "غلبه بر اختلافات و تفرقه در جامعه آمریکا" پای به عرصه ریاست جمهوری گذاشت و حتی در جریان سخنرانی در نشست ناتو در ورشو، لهستان گفت "کاملا معتقد است که آمریکا آنچنان که می گویند دچار تفرقه نشده است. این مساله که یک سرباز سابق ارتش به پنج پلیس سفیدپوست با تیراندازی کند و آنها را بکشد، باعث تاسف است اما جامعه آمریکا هنوز متحد است."

آمریکا مدت هاست که با خشونت های ناشی از سلاح مواجه است اما حالا باید به دنبال راه حلی برای آن باشد. در سال گذشته میلادی بارها حملات مسلحانه در سراسر آمریکا رخ داد و حمله به وسیله سلاح به یک امر بدیهی و رایج بدل شده است اما هنوز مقام های این کشور به یک راه حل جامع درباره کنترل سلاح دست پیدا نکرده اند.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: باراک اوباما می داند که تنها مردم در دالاس از خشونت های مربوط به سلاح رنج نمی برند و این همه مردم آمریکا هستند که از این مساله در عذاب هستند. رییس جمهوری آمریکا امیدوار است که در جریان مراسم روز سه شنبه این مساله را به مردم بگوید.

سرباز 25 ساله سابق ارتش آمریکا گفته بود که به خاطر انتقام از کشته شدن سیاهپوستان آمریکا به دست افسران سفیدپوست این کشور دست به این اقدام زده است اما اوباما تاکید کرد که هم زندگی سیاهپوستان و هم سفیدپوستان مهم است و هیچ تفاوتی میان آنها وجود ندارد.

اوباما در تلاش برای ایجاد وحدت در جامعه آمریکا به دالاس می‌رود