Home

مجلس نیاز به یارانه نظارت و بیمه سلامت در انجام وظیفه نظارتی خویش دارد

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس گفت: مجلس به منظور تقویت بدنه نحیف نظارتی خویش و سلامت مزاج خود نیاز به یارانه نظارت و بیمه سلامت در انجام وظیفه نظارتی خویش دارد.

سه شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۵
مجلس نیاز به یارانه نظارت و بیمه سلامت در انجام وظیفه نظارتی خویش دارد

به گزارش ایسنا، سیدعلی ادیانی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) مجلس، گفت: مجلس دهم در شرایطی کارش را آغاز می‌کند که کشور علاوه بر نعمات الهی و پایمردی ملت ایران و رهبری هوشمندانه و خادمان دلسوز نظام، با پدیده‌های تهدیدآفرین مثل رکود، بیکاری، اشرافی‌گری، طعمه پنداری مسئولیت‌ها از سوی برخی مدیران مواجه است.

وی همچنین با اشاره به واحدهای تولیدی در حال احتضار، نظام اداری و دیوان‌سالاری عقیم، شبیخون فرهنگی، اباحه‌گری برخی مسئولین در حوزه‌های مدیریتی بی‌ربط، تبلیغ لسانی و عملی سکولاریسم در برخی از بدنه نظام، انحراف در جذب نیروهای انسانی و جذب مدیران و نظام پرداخت حقوق و مزایا، حرص و ولع برخی مدیران به گفتاردرمانی،‌ آسیب‌های اجتماعی، شکاف طبقاتی، انحراف در گفتار و کردار برخی از مسئولین، عربده‌کشی برخی از کشورهای خلیج فارس از این موارد به عنوان تهدیدهایی برای کشور یاد کرد.

نماینده قائمشهر اضافه کرد: برخی از این موارد معلول ضعف نظارت یا عدم کفایت و نالایقی دستگاه‌های نظارتی و فساد نظّار است. از نشانه‌های زوال و ادبار هر حکومت آن است که عوامل نظارتی به جهت ضعف یا فساد خود نیاز به نظارت داشته باشند.

ادیانی خاطرنشان کرد: مهمترین دستگاه نظارتی در کشور مجلس شورای اسلامی است. با اندک مداقه در کارنامه ادوار گذشته مجلس می‌توان دریافت که استفاده نهاد مجلس و آحاد نمایندگان از ابزار نظارت پارلمانی در قیاس با بعد تقنین قانون بسیار ضعیف و کمرنگ است که می‌توان گفت مجلس جهت برون‌رفت از این نقیصه و به منظور تقویت بدنه نحیف نظارتی خویش و سلامت مزاج خود نیاز به یارانه نظارت و بیمه سلامت در انجام وظیفه نظارتی خویش دارد.

ادامه دارد...