برنامه‌ریزی فرهنگی کمکی به انسجام مسائل فرهنگی است

پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
برنامه‌ریزی فرهنگی کمکی به انسجام مسائل فرهنگی
است

سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی، گفت: برنامه‌ریزی فرهنگی در تمام عرصه‌های توسعه پایدار جامعه منجر به ایجاد انسجام و نظم در مسائل فرهنگی می‌شود.

حمید مرادی درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اهمیت و ضرورت رشته مدیریت امور فرهنگی، اظهار کرد: امروزه در کشورهای اسلامی ما ایران هزاران کارمند فرهنگی در سازمانهای دولتی، خصوصی و شرکت‌ها مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: علی‌رغم گسترش روز افزون این حرفه هنوز اصول، اهداف و نقش فرهنگ برای تعداد قابل توجهی از نیروهای انسانی در این حوزه شناخته است.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی استان، تصریح کرد: برای تامین نیروی انسانی کارآمد و رسیدن به وضعیت مطلوب، گذراندن دوره‌های کاردانی و کارشناسی نیاز مبرمی بوده که در جامعه احساس می‌شود.

مرادی بیان کرد: توجه به تمام عوامل نظام اجتماعی جامعه و لزوم توجه به روابط الزام‌آور و انگیزشی بین عرصه‌های مختلف یک جامعه، که منجر به افزایش توانایی فرهنگی بوده احساس می‌شود.

وی در خصوص قابلیت‌ها و توانمندی‌های فارغ التحصیلان رشته مدیریت فرهنگی، عنوان کرد: این رشته باید بتواند مسائل فرهنگی و اجتماعی جامعه را شناسایی و راه حل‌های آن را بررسی نماید.

سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان، یادآور شد: فارغ التحصیل این رشته باید بتواند سازمان و نهادهای فرهنگی را شناخته و با آنها ارتباط برقرار کرده، و اثر رسانه‌های تصویری را بر فرهنگ بشناسند.

مرادی خاطر نشان کرد: فارغ التحصیلان این رشته باید بتواند مسابقه، هماهنگی برنامه‌های فرهنگی، مراسم مذهبی و ملی را انجام دهد.

برنامه‌ریزی فرهنگی کمکی به انسجام مسائل فرهنگی است