راه‌های دسترسی به یادمان‌های شهدای کردستان به ترمیم نیاز دارند

دوشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۵
راه‌های دسترسی به یادمان‌های شهدای کردستان به ترمیم نیاز دارند

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان وضعیت نامطلوب راه‌های دسترسی به یادمان‌های شهدا را یکی از مشکلات کاروان راهیان نور عنوان کرد و گفت: راه‌های منتهی به یادمان‌های دالانی و بوالحسن وضعیت نامناسبی دارند که باید اصلاح و ترمیم شوند.

به گزارش ایسنا، سرهنگ ابراهیم حسینی روز گذشته در جلسه شورای هماهنگی راهیان نور استان کردستان که با حضور استاندار کردستان و اعضای این شورا در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد اظهار کرد: دوران هشت ساله دفاع مقدس بخش مهمی از تاریخ و هویت انقلاب اسلامی را به خود اختصاص داده و یک فرهنگ عظیم را برای کشورمان تولید کرد تا سال‌های سال از این فرهنگ غنی بهره‌مند شویم.

وی گفت: هنر امام خمینی(ره) در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی این بود که دین را به عرصه دفاع مقدس وارد کرد تا هویت دینی رزمندگان تقویت شود و بهترین راهکار برای انتقال فرهنگ ایثار و شهادت راه‌اندازی اردوهای راهیان نور بود که این کار فرهنگی پس از اتمام جنگ تحمیلی انجام شد. سالانه 6 میلیون زائر از سراسر کشور در قالب کاروان‌های راهیان نور از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدای کشور بازدید می کنند تا زیارتی سرشار از معرفت از امامزاده‌های عشق و ایثار محقق شود.

حسینی با بیان اینکه نگاه دولت به کار فرهنگی راهیان نور یک نگاه ارزشی است افزود: سال گذشته حدود یک میلیون دانش‌آموز در قالب راهیان نور از مناطق عملیاتی و یادمان‌های شهدا بازدید کردند.

وی اظهار کرد: در طول سال گذشته 276 هزار و 679 زائر راهیان نور در برنامه‌های فرهنگی و از نقاط عملیاتی و یادمان‌های شهدای استان کردستان بازدید کردند.

معاون هماهنگ کننده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: در استان کردستان 19 عملیات در نبرد با رژیم بعث عراق انجام شده و امروز هم با گذشت 37 سال همچنان «پیشمرگان کرد مسلمان» در استان حماسه‌های عظیم خلق می‌کنند.

حسینی بر هدفمند کردن برنامه‌های راهیان نور استان کردستان در سال جاری تاکید کرد و افزود: از 6 میلیون زائر راهیان نور سراسر کشور کمتر از 300 هزار نفر از مناطق عملیاتی استان بازدید کردند که این رقم با توجه به ظرفیت‌های استان مطلوب نیست.

وی به اعزام 21 هزار و 332 زائر راهیان نور از استان به مناطق عملیاتی و یادمان شهدا اشاره و خاطرنشان کرد: این افراد از یادمان‌های شهدا و جبهه‌های غرب و جنوب کشور بازدید کردند.

وی نخستین نیاز استان در ارتباط با راهیان نور را اسکان زائران عنوان کرد و افزود: در حال حاضر زائرسرای سپاه بیت‌المقدس کردستان ظرفیت اسکان شبانه 2800 زائر را دارد که از این میزان 1500 نفر آن مربوط به شهرستان سنندج است که دولت باید از این موضوع مهم حمایت ویژه کند.

حسینی وضعیت نامطلوب راه‌های دسترسی به یادمان‌های شهدا و محورهای مواصلاتی استان را یکی دیگر از مشکلات کاروان راهیان نور عنوان کرد و گفت: راه‌های منتهی به یادمان‌های استان از جمله روستای «درکه» به ارتفعات «دالانی» و یادمان یادمان والفجر 10 در شهرستان سروآباد و محور بانه به یادمان «بوالحسن» وضعیت نامناسبی دارند که باید اصلاح و ترمیم شوند.

راه‌های دسترسی به یادمان‌های شهدای کردستان به ترمیم نیاز دارند