طبق نظر شورای نگهبان مواد الحاقی به لایحه احکام دائمی شاکله لایحه را تغییر دادند

چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار و تذکر کواکبیان در مورد ایرادات شورای نگهبان به لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور گفت: تفسیر شورای نگهبان این است که اگر دولت لایحه‌ای به مجلس ارائه داد و نمایندگان آنقدر به آن مواد اضافه کردند که شاکله لایحه را تغییر دهد این موضوع امکان پذیر نیست.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) و در پاسخ به تذکر کواکبیان گفت: این تفسیر شورای نگهبان است و باید تابع قانون باشیم. البته بنده به شورای نگهبان توضیح دادم که مواد الحاقی مجلس همان موادی است که مکررا در قانون برنامه تکرار شده بود ولی دولت آن را در لایحه ذکر نکرده بود.

وی افزود:‌ اکنون باید به دنبال راهی برای اصلاح شکلی این موضوع باشیم. البته بنده تذکر شما را قبول دارم که این رویه مقداری وقت مجلس را می‌گیرد.

مصطفی کواکبیان نماینده تهران با استناد به اصل 71 قانون اساسی و ماده 24 آیین نامه در اخطار و تذکری گفت: طبق قانون مجلس در عموم مسائل می‌تواند قانون وضع کند واز طرف دیگر طبق فرموده امام (ره) و تاکید رهبری مجلس در راس امور است.

وی افزود: این رویه شورای نگهبان در لایحه احکام دائمی که ابتدا ایراد محتوایی گرفته باعث شده است که ما هنوز در این مواد شک داریم. ای کاش آقای لاریجانی شما به عنوان رئیس مجلس نامه نگاری می‌کردید. البته ما باز هم معتقدیم که مجلس می‌توانست این مواد را به تصویب برساند.

طبق نظر شورای نگهبان مواد الحاقی به لایحه احکام دائمی شاکله لایحه را تغییر دادند
jkkjkjkjkj