احتمال منتفی شدن اولین اردوی مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی در ترکیه

جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵
احتمال منتفی شدن اولین اردوی مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی در ترکیه

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اولین اردوی مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی برای گفتگو و همکاری، گفت: با توجه به تحولات اخیر کشور ترکیه به احتمال زیاد برگزاری این اردو منتفی است.

رضا حجتی در گفت‌وگو با ایسنا افزود: حدود دو ماه پیش نامه‌ای از وزارت امور خارجه به دفتر روابط بین الملل وزارت ورزش و جوانان با موضوع معرفی تعداد معدودی از جوانان به منظور شرکت در اولین اردوی مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی ارسال شده بود و این نامه که منضم به ترجمه متن دعوت مجمع جوانان سازمان مذکور بود برای اقدام به معاونت ساماندهی امور جوانان ارسال شد.
وی افزود: ما نیز در یک چرخه کاری متعارف دعوتنامه این اردو را برای معرفی افراد منتخب به ادارات کل ورزش و جوانان استان‌های سراسر کشور ارسال کردیم تا نهایتا از بین معرفی شدگان چهار نفر از شایسته ترین جوانان را انتخاب و به دستگاه دیپلماسی کشورمان معرفی کنیم. تشخیص شرکت نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در این اردو بر عهده وزارت امور خارجه بوده و وزارت ورزش و جوانان تنها به عنوان دستگاه تخصصی وظیفه انتخاب جوانان واجد صلاحیت را بر عهده داشته است.
حجتی درباره علت ورود وزارت ورزش و جوانان در انتخاب جوانان ایرانی برای شرکت در اولین اردوی مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی گفت: سال پیش مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی، شهر استانبول را به عنوان نخستین پایتخت جوانان جهان اسلام انتخاب و معرفی کرده بود. جمهوری اسلامی ایران نیز در سال جاری شهر شیراز را به عنوان نامزد دومین پایتخت جوانان جهان اسلام معرفی کرده است. بنابراین شرکت کشورمان در این اردو می‌توانست فرصتی برای اثبات توانمندی جوانان ایران اسلامی و همچنین امکانی برای رایزنی بیشتر به منظور انتخاب شهر شیراز به عنوان دومین پایتخت جوانان جهان اسلام باشد.
وی تاکید کرد: جوانان ما شایسته، لایق و قابل اعتمادند و ما به عنوان کشوری مسلمان ناچاریم با سایر کشورهای اسلامی تعامل و تبادل بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم حقانیت و توانایی های مردم مان را حداقل به سایر مسلمین منتقل کنیم و به این ترتیب تاثیرگذارتر باشیم.
مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان، افزود: اغلب سازمان هایی که در عرصه های بین المللی با هدف ترویج گفتگو و همکاری به جای تنش و تخاصم تشکیل شده‌اند و فعال هستند؛ شاخه یا سازمان جوانان دارند و تلاش می‌کنند جوانان را با مأموریت‌های خود آشنا سازند. مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی نیز قاعدتا به همین منظور تشکیل شده و به فعالیت مشغول است.
حجتی در پایان با بیان اینکه قرار بود این اردو اواخر مرداد و اوایل شهریورماه امسال در یک اردوگاه جوانان وابسته به وزارت جوانان و ورزش ترکیه که در منطقه آنتالیا واقع شده، برگزار شود؛ اظهار کرد: قرار بود این اردو برای دختران و پسران در دو زمان جداگانه برگزار شود همچنین باید توجه داشت که منطقه کوچکی در آنتالیا به لهو و لعب و خوشگذرانی های آنچنانی اختصاص دارد که متاسفانه آنتالیا نیز در ایران، تنها به همین کارکرد شهرت دارد؛ اما در سال های اخیر همایش ها و کنفرانس های علمی، پژوهشی، فرهنگی، اجتماعی و امثال اینها در زیرساختهای مناسبی که دولت ترکیه در منطقه آنتالیا توسعه داده، برگزار شده و می شود. متاسفانه تقارن قرارگیری محل اردوگاه جوانان در منطقه آنتالیا و حساسیت به حقی که متدینین و خانواده‌های ایرانی به این نوع خوشگذرانی‌ها دارند؛ بهانه لازم را در اختیار گروهی از دلواپسان قرار داده تا با حربه عوام فریبی و به منظور تخریب دولت تدبیر و امید داستان سرایی و قلم فرسایی کنند.
انتهای پیام
 

احتمال منتفی شدن اولین اردوی مجمع جوانان سازمان کنفرانس اسلامی در ترکیه