به‌روزسانی آموزش‌ها در ناجا

جمعه ۰۱ مرداد ۱۳۹۵
به‌روزسانی آموزش‌ها در ناجا

شهادت چند مامور پلیس در درگیری با اشرار در ماه‌های اخیر گرچه روندی رو به کاهش را نشان می‌دهد اما همچنان این سوال وجود دارد که آیا با ارائه آموزش‌های بیشتر امکان جلوگیری از آن وجود نداشت؟ سوالی که معاون تربیت و آموزش ناجا به آن پاسخ داده است.

سردار امیرحسین یاوری در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آموزش‌های ارائه شده به مأموران پلیس اظهار کرد: آموزش‌ها به طور دائم در نیروی انتظامی به‌روز رسانی می‌شود. ما دستور داده‌ایم هر اتفاقی که در نیروی انتظامی رخ می‌دهد مستندسازی شده و در آموزش‌ها از آن استفاده شودتا بتوانیم با استفاده از تجربیات به دست آمده خسارات به نیروها را کاهش و موفقیت درعملیات‌هایمان را افزایش دهیم.

وی با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه جهادی تربیت و آموزش در نیروی انتظامی تصریح کرد: با تدبیر فرمانده ناجا این قرارگاه در نیروی انتظامی فعالیت خود را آغاز کرده و خوشبختانه دستاوردهای خوبی داشته است، به طوری که آمار شهدای نیروی انتظامی در سال گذشته و طی 4 ماهه سال جاری در مقایسه با مشابه سال قبل روندی کاهشی داشته است.

معاون تربیت و آموزش ناجا با تاکید بر اینکه در هر یگان و نیرو با توجه به مأموریتی که انجام می‌شود، آموزش‌های خاصی نیز ارائه می‌شود، خاطرنشان کرد: آموزش‌ها در نیروی انتظامی مداوم بوده و اینطور نیست که هر فرد تنها یک بار تحت آموزش قرار بگیرد؛ بلکه آموزش همواره ادامه دارد و اشکال مختلف آن به پرسنل ارائه می‌شود، همچنین نسبت به آموزش‌های ارائه شده، از پرسنل آزمون نیز اخذ خواهد شد.

یاوری درباره اینکه آیا آموزش‌ها در مرزبانی با توجه به حساسیت این یگان تغییری ایجاد خواهد کرد یا خیر؟ به ایسنا گفت: خود ما نیز معتقدیم که باید در مرزبانی و آموزش‌ها در آن اقداماتی انجام شده و این موضوع را در دستور کار قرارداده‌ایم و همانطور که گفتم با استفاده از تجربیاتی که به دست می‌آید، سعی در افزایش توان نیروها در تمام یگان‌ها از جمله مرزبانی داریم.

به‌روزسانی آموزش‌ها در ناجا
jkkjkjkjkj