محاکمه "شیخ عیسی قاسم" به دلیل هراس از تفکر شیعی است

چهارشنبه ۰۶ مرداد ۱۳۹۵
محاکمه "شیخ عیسی قاسم" به دلیل هراس از تفکر شیعی است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: اعتقاد دارم محاکمه شیخ عیسی قاسم به دلیل هراس از نهضت‌های اسلامی و شیعی است. آن‌ها از انقلاب اسلامی ایران هراس دارند و نمی‌خواهند ایران در منطقه نفوذ داشته باشد.

محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، درباره محاکمه "شیخ عیسی قاسم"- روحانی شیعه بحرینی که قرار است امروز برگزار شود، اظهار کرد: این جریان هم بسیار شبیه به ظلمی است که در عربستان سعودی بر شیخ نمر روا داشتند، چرا که رژیم آل خلیفه در بحرین شباهت زیادی به خاندان آل سعود در عربستان دارد. بحرینی که تنها یک‌میلیون و 300 هزار نفر جمعیت دارد و 70 درصد آن شیعیان هستند اکثریت جامعه از سوی اقلیت حاکم مورد ظلم و ستم واقع می‌شوند.
وی افزود: نهادهای حقوق بشری تنها به یک محکومیت خشک‌وخالی اکتفا می‌کنند و در عمل کاری انجام نمی‌دهند چراکه این نهادها در واقع مزدور قدرت‌های بزرگ هستند. همان‌طور که دیدیم دبیر کل سازمان ملل به دلیل مسائل مالی نام عربستان را از لیست کشورهای کودک کش و ناقض حقوق بشر خارج کرد. این امر برخلاف تمام موازین انسانی است چراکه رژیم آل سعود در یمن جنایت‌های زیادی را مرتکب شده است.
امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: رژیم آل خلیفه در بحرین که هیچ قدرتی در منطقه و جهان ندارد پس چگونه است که این‌قدر راحت دست به چنین جنایاتی بر عیله شیعیان این کشور می‌زند؟ مشخص است که این رژیم با پشتوانه آمریکا، غرب و آل سعود دست به چنین اعمال شنیعی می‌زند.
رهبر تصریح کرد: در همین ایام یک عده از سران عرب جمع شدند و بر علیه نظام اسلامی ایران موضع کیری کردند. این سران آن‌قدر بی‌اختیار هستند که حاضرند حتی با اسرائیل غاصب متحد شود تا علیه انقلاب اسلامی ایران توطئه کنند.
وی در همین خصوص افزود: مسلم است که ایران اسلامی در منطقه و جهان بازیگر مهمی در معادلات سیاسی است و به همین دلیل کشورهای عربی و رژیم صهیونیستی این هراس را دارند که اندیشه‌های ناب انقلاب اسلامی ایران در کشورهای منطقه و جهان نهادینه شود و در نتیجه اسرائیل از صحنه روزگار محو شود. به همین دلیل تمام تلاش خود را برای سرکوب طرفداران ایران اسلامی به خرج می‌دهند.
نماینده اسبق مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این برهه از زمان مسئولان نظام نباید ساکت بمانند. باید در برابر این جنایات آل خلیفه در بحرین موضع‌گیری کرد و مقابل آنان ایستاد. ایران اسلامی باید واکنش مناسب به محاکمه شیخ عیسی قاسم در بحرین نشان دهد.
رهبر افزود: اعتقاد دارم این محاکمه ظالمانه به دلیل هراس از نهضت‌های اسلامی و شیعی است. آن‌ها از انقلاب اسلامی ایران هراس دارند و نمی‌خواهند ایران در منطقه نفوذ داشته باشد. از پیش نتیجه این محاکمه ناعادلانه در یک دادگاه فرمایشی معلوم است. قرار نیست یک حکم عادلانه‌ای از سوی دادگاه صادر شود و هر اتفاقی ممکن است برای این روحانی حق‌طلب بیفتد.
امام‌جمعه موقت اصفهان خاطرنشان کرد: رژیم آل خلیفه ذره‌ای عقلانیت به خرج نمی‌دهد. محاکمه شیخ عیسی قاسم و سلب تابعیت او بخشی از فشارهایی است که بر مردان آزادی‌خواه وارد می‌کنند، اما ظالمان بدانند که اندیشه‌های ناب شیعی هیچ‌گاه افول نمی‌کند همان‌طور که اندیشه‌های ائمه اطهار(ع) در طول تاریخ افول نکرد. 
به گزارش ایسنا؛ دادگاه کیفری بحرین اعلام کرد امروز(چهارشنبه) اولین جلسه رسیدگی به اتهامات آیت‌الله شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین و پدر معنوی انقلاب بحرین است. به دنبال تعیین تاریخ محاکمه این روحانی شیعه مردم بحرین به تحصن در منطقه الدراز اقدام کردند.

محاکمه "شیخ عیسی قاسم" به دلیل هراس از تفکر شیعی است