دلیل ریزش‌ها پس ازانقلاب شفاف شدن مواضع رهبری است

پنجشنبه ۰۷ مرداد ۱۳۹۵
دلیل ریزش‌ها پس ازانقلاب شفاف شدن مواضع رهبری است

نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: شفاف شدن مواضع رهبری از دلایل ریزش‌های پس از انقلاب است و افرادی که با اصول انقلاب و معیارهای انقلاب همراه نبودند از عصر حضرت امام(ره) تا به امروز آرام آرام از آرمان‌ها فاصله گرفتند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین علی سعیدی در آیین تکریم و معارفه مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولیعصر(عج) خوزستان  اظهار کرد: طی سال‌های 42 تا 57 باتوجه به شرایطی که بر کشور حاکم بود هم شاهد رویش و هم شاهد ریزش بودیم، ولی سهم رویش‌ها بیشتر بود.

وی مباحث معرفتی، نفسانی، قدرت طلبی، غرور، دنیاگرایی ،فامیل‌گرایی و شخصیت‌گرایی را از جمله عوامل ریزش‌ها برشمرد و افزود: از پیروزی انقلاب تا پایان عمر امام خمینی(ره) شاهد رویش‌های زیادی بودیم ، اما زمانی که مواضع رهبری برای آن‌ها شفاف شد، ریزش ها آغاز شد.
وی با بیان این‌که «زایش‌ها و رویش‌های انقلاب همچنان ادامه دارد و دیدگاه‌ها و نظرات عده‌ای، با زاویه گرفتن از اصول و آرمان‌ها و نگاه امام و رهبری ، رفته رفته از انقلاب فاصله می‌گیرد» گفت: در حال حاضر نیز برغم تاکید رهبر معظم انقلاب بر تکیه بر درون، عده‌ای با محاسبات دیگر، تکیه بر غرب را ترجیح می‌دهند.
نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: کسانی که از انقلاب در پی سهم‌خواهی بودند و  به دلیل نرسیدن به سهم مورد نظر خود در حال فاصله‌گیری از انقلاب هستند از جمله ریزش‌های انقلاب می‌باشند. شفاف شدن مواضع رهبری از دلایل ریزش‌های پس از انقلاب است و افرادی که با اصول انقلاب و معیارهای انقلاب همراه نبودند از عصر حضرت امام (ره) تا به امروز آرام آرام از آرمان‌ها فاصله گرفتند.
در این آیین نماینده ولی فقیه در سپاه با قدردانی از زحمات حجت الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی، حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا شفیع زاده را به عنوان مسئول جدید نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت ولی عصر (عج) استان خوزستان معرفی کرد.

دلیل ریزش‌ها پس ازانقلاب شفاف شدن مواضع رهبری است