تزریق نیروی رسمی به مراکز پیش دبستانی‌/آغاز سنجش پیش‌دبستانی‌ها از 15 مرداد

یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
تزریق نیروی رسمی به مراکز پیش دبستانی‌/آغاز سنجش پیش‌دبستانی‌ها از 15 مرداد

مدیرکل دفتر آموزش پیش‌دبستانی وزارت آموزش‌ و پرورش از تحقق تخصیص ردیف اعتباری ویژه به مراکز پیش‌دبستانی از سال تحصیلی جاری خبر داد و گفت: این اعتبار صرف توسعه مراکز پیش‌دبستانی در مناطق محروم و دوزبانه خواهد شد.

رخساره فضلی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت بودجه توسعه پیش دبستانی‌ها اظهار کرد: از سال گذشته پیگیر تخصیص ردیف اعتباری ویژه برای توسعه پیش دبستانی‌ها بخصوص مناطق محروم و دوزبانه بودیم.

وی افزود: اکنون تخصیص این ردیف اعتباری ویژه برای نخستین بار محقق شده است و 50 میلیارد تومان به منظور توسعه مراکز پیش دبستانی در مناطق محروم روستایی و عشایری و نیز مراکز پیش‌دبستانی دوزبانه صرف خواهد شد.

فضلی با بیان اینکه کیفی‌سازی خدمات و توانمندسازی نیروی انسانی را از این رهگذر دنبال خواهیم کرد عنوان کرد: هرچند این اعتبار تکافوی نیاز همه مراکز پیش دبستانی را در کشور نخواهد کرد اما سعی می‌کنیم با تمرکز ویژه بر مناطق محروم پیش دبستانی‌ها را تقویت کنیم.

مدیرکل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش در ادامه با بیان اینکه در راستای کیفی بخشی نیروی انسانی از وجود نیروهای رسمی در پیش دبستانی‌ها بهره مند خواهیم شد افزود: آموزش‌وپرورش در تلاش است بیش از 100 نیروی رسمی برای مهد کودک‌های  مناطق محروم در سال جاری تخصیص دهد.

فضلی با بیان اینکه امسال طرح سنجش نوآموزان نیز یک سال زودتر آغاز می‌شود و پیش بینی می کنیم نیمی از کودکان ما در دوره پیش دبستانی نیز تحت غربالگری قرار بگیرند گفت: سنجش پیش دبستانی‌ها از 15 مرداد ماه شروع می‌شود و نوآموزانی که امسال این سنجش را انجام دهند سال آینده نیازی به انجام مجدد آن پیش از ورود به دبستان ندارند و ما مداخلات خود را برای نوآموزان دچار مشکل از همین امسال در دستور کار قرار می‌دهیم.

تزریق نیروی رسمی به مراکز پیش دبستانی‌/آغاز سنجش پیش‌دبستانی‌ها از 15 مرداد
jkkjkjkjkj