کاهش ابتلا به سالک در دهلران

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵
کاهش ابتلا به سالک در دهلران

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دهلران گفت: ریشه‌کنی بیماری سالک درگرو جمع‌آوری نخاله، اتلاف سگ‌های ولگرد، هرس درختان، لایروبی کانال‌ها و کنترل کمی و کیفی آب شرب است.

به گزارش ایسنا، «شهریار رسولی» در نشست کارگروه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اظهار کرد: در سال 93 آمار ابتلا به بیماری سالک در شهرستان دهلران 684 نفر بوده که این آمار در سال گذشته به 410 نفر کاهش یافت.

وی با ذکر اینکه 100 نفر سال گذشته در این شهرستان مبتلابه بیماری سالک شدند و این میزان در سال جاری به هشت نفر کاهش‌یافته است، افزود: وجود عارضه‌های بهداشتی مانند تجمع و رهاسازی زباله‌های خانگی و پسماندهای شهری و ساختمانی و نیز رها بودن سگ و جوندگان ولگرد را از زمینه‌های بهداشتی شیوع سالک است.  

سرپرست شبکه بهداشت و درمان دهلران خاطرنشان کرد: ریشه‌کنی بیماری سالک درگرو جمع‌آوری نخاله، اتلاف سگ‌های ولگرد، هرس درختان، لایروبی کانال‌ها و کنترل کمی و کیفی آب شرب است.

رسولی با تأکید بر اینکه باید مبارزه با سالک در شهرستان با جدیت بیشتری دنبال شود، گفت: با توجه به وضعیت آب و هوایی شهرستان برنامه همه‌روزه در این زمینه نیاز است و شهرداری در خصوص جمع‌آوری نخاله‌ها دقت بیشتری داشته باشد.

وی بر ضرورت اجرای مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی تاکید کرد و گفت: همه باید در راستای سلامت مردم با احساس مسئولیت و تکلیف عمل کنند.

کاهش ابتلا به سالک در دهلران