حمايت از مظلوم يك اصل است

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامي ايران يك انقلاب فرهنگي است، گفت: به سبب اينكه اين انقلاب داراي محتواي غني و پیام‌های ارزشمند است با كودتاها و انقلاب‌هاي كشورهاي ديگر تفاوت اساسي دارد.

به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام علي قابل، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین در نشست مطبوعاتي كه پيش از ظهر امروز در شوراي هماهنگي تبليغات برگزار شد، با اشاره به اين‌كه انقلاب اسلامي ايران داراي محتوا و پيام است، اظهار كرد: انقلاب ما با حركات و تلاش‌هایی كه گاهی براي تغيير حکومت‌ها در كشورهاي ديگر انجام می‌شود تفاوت اساسي دارد.
وي با اشاره به اين‌كه در كشورهاي ديگر ممكن است كودتاهايي رخ دهد كه تنها دعواي بين دو حزب است، ادامه داد: در برخي از كشورها همچون امريكا و انگليس احزاب سعي دارند تا با تبليغات، يك حزب برنده شود اين در حالي است كه انقلاب جمهوري اسلامي ايران يك انقلاب بر مبناي فكر و فرهنگ بوده است.
قابل اضافه كرد: نظام پهلوي، بدی‌ها را ترويج كرده و زمینه‌ساز تسلط بيگانگان در كشور ما بوده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین افزود: انقلاب اسلامي براي تغيير اين وضعيت و رفع تسلط بيگانگان و همچنين دعوت به‌سوی خوبی‌ها اتفاق افتاده است.
قابل با اشاره به اين‌كه در راستاي پيروزي انقلاب روزهاي حساسي در طول مبارزه به وجود آمده، خاطرنشان كرد: ما امروز موظف هستيم تا وقايع آن روزها و هم‌چنين پيام انقلاب را زنده نگه‌داریم.
وي با اشاره به اين‌كه روزي ملت ما در ضعف و ناآگاهي بود و دشمن توانست به‌سادگی رهبر ديني و فكري ما را تبعيد كند، اظهار كرد: سال‌های بعد ملت ما بيدار شد و آن زمان نظام حاكم ماهيت خود را رو كرد و با گلوله پاسخ ملت را داد و اين در حالي است كه درنهایت توانستيم درنهایت سنگر ظلم را نابود كنيم.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین با اشاره به اين‌كه امروز 12 مناسبت در برنامه كاري شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین وجود دارد، تصريح كرد: 12 فروردين، روز قدس، سالگرد ارتحال حضرت امام، 7 تير، 17 شهريور، 8 شهريور، سالروز شهادت شهيدان رجايي و باهنر، 9 دي، 13 آبان و 12 و 22 بهمن‌ماه ازجمله اين مناسبات مهم، ارزشمند و تاريخي است.
قابل با اشاره به اين‌كه تمام اين مناسبات داراي پيام هستند و درواقع محتواي فكري موجود در آن‌ها باعث به وجود آمدن و خلق اين روزها شد، اضافه كرد:‌ باورهاي دروني و اعتقادات مردم ما 22 بهمن را به وجود آورد و مردم را در صحنه مبارزه نگاه داشت.
وي با اشاره به اين‌كه خداوند در قرآن مجيد می‌فرماید ایام‌الله‌ها بايد زنده نگه‌داشته شده و از آن‌ها درس گرفته شود، گفت: اين مناسبت‌ها همواره بايد براي ادامه يافتن آن خط فكري و اصول، ارج نهاده شده و زنده نگاه داشته شود.
 

حمايت از مظلوم يك اصل است


رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین با بيان اين‌كه يكي از محتواهايي كه در انقلاب اسلامي به عنوان يك اصل اساسي در نظر گرفته‌شده، حمايت از مظلوم است، تصريح كرد: درآیات و روايات آمده به ياري زنان و كودكان تحت ستم بپردازيد، زیراکسی كه نداي مظلومي را بشنود و جواب ندهد مسلمان نيست.

قابل با بيان اين‌كه حمايت از مظلوم يك اصل اساسي شمرده می‌شود، ادامه داد: ما علاوه بر يادبود در مناسبات تاريخي، مناسبت‌های ديگري را نيز پاس داشتيم همچون قتل شیخ نمر باقر النمر كه از مردم دعوت كرديم تا با راهپيمايي عظيم در استان و كشور از اين مرد بزرگ و راه و روش او حمايت كنند.
وي توضيح داد: حمله و كشتار مردم آمريكا و قتل شيخ زكزاكي، تشييع پيكر شهداي گمنام، تشييع پيكر خانواده‌ شهداي برجسته و افتخارآفرين همچون همسر شهيد بابايي، تقبيح كشتار مسلمانان ميانمار، كشتار حاجيان در منا، حمايت از انتفاضه فلسطين و مناسبات ديگري كه در داخل يا خارج از كشور اتفاق می‌افتد ازجمله وظايف شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي خوانده می‌شود تا اين شورا در اين رابطه قدم بردارد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین با اشاره به اين‌كه دو حركت كودتا مانند عليه انقلاب به وجود آمد كه اصل و اساس نظام را تهديد می‌کرد، تصريح كرد: هنر شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، شناخت لحظه و نياز زمان است.
قابل با اشاره به فتنه‌ای كه در 23 تير سال 78 رخ داد تشريح كرد: فتنه‌گران از كوي دانشگاه به بهانه حمايت از دانشجويان سعي در ايجاد فتنه داشتند با فراخوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و حضور به‌موقع مردم انقلابي و بصير خنثي شد.
وي در ادامه تشريح كرد: در سال 88 نيز دشمن نقشه‌هاي خود را پياده كرد و نزديك به 7 ماه كشور را به بهانه تقلب در انتخابات در تلاطم نگه داشت، اين درحالي است كه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین به كمك بازوانش يعني نهادهاي انقلابي و مردمي فراخواني داده و حركت زيبا و ارزشمند 9 دي در سراسر كشور را به وجود آورد و همان باعث شد اساس فتنه در كشور برچيده شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین با اشاره به اين‌كه اصل تشكيل شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی جزو ابتكارات حضرت امام خميني(ره) بوده است، تصريح كرد: حضرت امام(ره) جمعي از بزرگان را در منزل خود دعوت كرده و فرمودند براي تبليغات در سطح داخل و خارج، نظامي بيانديدشيد و سپس مبلغي پول را نيز براي همين امر از اموال شخصي خود اختصاص دادند.

دسيسه‌هاي دشمن با هماهنگي در تبليغات خنثي می‌شود

قابل با بيان اين‌كه امام خميني(ره) فرمودند تبليغات بايد بر اساس معنويات باشد چراكه معنويات اساس اسلام است، اضافه كرد:‌ با هماهنگي و نظم در تبليغات تمام دسیسه‌های دشمن خنثي می‌شود.
وي تصريح كرد: با آن‌كه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین یک‌نهاد مردمي بوده و زیرمجموعه دولت نيست اما همواره نماينده مقام ولايت در طول عمرش در اين شورا نظارت داشته و كارها به تائید مقام معظم رهبري رسيده و هم‌چنين هميشه مدافع ارزش‌های انقلاب اسلامي نيز بوده است.

انتهاي پیام

از: ایسنا
حمايت از مظلوم يك اصل است