جهاددانشگاهی در انجام وظایف خود کارنامه قابل قبولی دارد

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵
جهاددانشگاهی در انجام وظایف خود کارنامه قابل قبولی دارد

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ملایر گفت: جهاددانشگاهی نهادی است که با توجه به ضرورت انجام برخی امور و اصلاح وضعیت امور پژوهشی و تحقیقاتی در دانشگاه‌ها تشکیل شد.

سعید کتابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، افزود: انجام تحقیقات کاربردی، پیگیری طرح‌های تحقیقاتی و حمایت از دانشجویان و پژوهشگران مستعد از جمله وظایف جهاددانشگاهی است.

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد فرهنگی، پژوهشی و آموزشی در ایران است، اظهار کرد: در ۱۶ مرداد 59 ستاد عالی انقلاب فرهنگی، جهاددانشگاهی را در راستای اهداف انقلاب فرهنگی ایران تأسیس کرد.

کتابی یادآور شد: در واقع جهاددانشگاهی، پلی میان دانشگاه و بخش صنعتی و خدماتی کشور محسوب می‌شود و علاوه بر این انجام فعالیت‌های علمی و فرهنگی هم برعهده این نهاد است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ملایر افزود: با توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری در بحث خودکفایی علمی و تولید دانش در کشور، نقش جهاددانشگاهی بسیار مهم بوده و می‌تواند با پشتیبانی از محققان در در تولید علم، تأثیر بسزایی داشته باشد.

کتابی ادامه داد: در استان همدان جهاددانشگاهی ارتباط بسیار خوبی با مراکز دانشگاهی برقرار کرده و موفقیت‌هایی در زمینه تولید علم و کارهای تحقیقاتی به‌دست آورده است.

وی تصریح کرد: جهاددانشگاهی با تنوع در ارائه خدمت و فعالیت‌های خود در بخش‌های مختلف علمی، پژوهشی و رسانه‌ای، نقش مهم و کلیدی در رشد علمی و تولید دانش و آگاهی در سطح  استان همدان برعهده دارد.

جهاددانشگاهی یعنی علم همراه با عمل

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ملایر برآیند عملکرد جهاددانشگاهی استان همدن را مثبت و خوب ارزیابی کرد و ادامه داد: معتقدم جهاددانشگاهی یعنی علم همراه با عمل.

کتابی اظهار کرد: جهاددانشگاهی بک نهاد خودکفا بوده و می‌تواند در راستای برگزاری یکسری دوره‌های آموزشی و تکمیلی وارد عمل شود.

وی ضمن بررسی پیشینه و دستاوردهای جهاددانشگاهی، به تأمین 85 درصد بودجه مورد نیاز جهاد از طریق انجام برنامه‌ها و طرح‌های علمی، پژوهشی اشاره و اظهار کرد: جهاددانشگاهی یکی از بهترین نهادهای انقلابی است که تاکنون در انجام وظایف خود کارنامه قابل قبولی دارد.

کتابی به وضعیت مطلوب ملایر به عنوان یک شهر دانشگاهی با داشتن افزون بر 10 مرکز آموزش عالی و شمار قابل توجهی دانشجو از سراسر کشور اشاره کرد و افزود: به تازگی معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر با رئیس جهاددانشگاهی واحد همدان دیداری داشتند که نتایج مهمی به همراه داشت.

وی خاطرنشان کرد:، در این نشست که با محوریت راه‌اندازی واحد جهاددانشگاهی ملایر برگزار شد، با توجه به پیشینه غنی اقدامات انجام شده در راستای راه‌اندازی واحد ملایر، به طور قطع این واحد در زمینه‌های گوناگون فرهنگی، پژوهشی و اطلاع‌رسانی می‌تواند کمک حال دستگاه‌های اجرایی شهرستان باشد.

کتابی نسبت به راه‌اندازی واحد جهاددانشگاهی ملایر ابرازامیدواری کرد و یادآور شد: ضمن اینکه ما از این مهم حمایت می‌کنیم، نسبت به اهمیت کار جهاددانشگاهی و فعالیت‌های متمایز این نهاد علمی و انقلابی کاملا واقفیم.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار ملایر با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در راستای تأمین ساختمان مورد نیاز ویژه جهاددانشگاهی، گفت: چند نقطه برای این مهم در نظر گرفته شده که در دست بررسی کارشناسی است و هدفگذاری فعلی شروع سریع فعالیت واحد ملایر است.

جهاددانشگاهی در انجام وظایف خود کارنامه قابل قبولی دارد