خر فروشی ارتش اسرائیل داد فلسطینیان را درآورد!

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵
خر فروشی ارتش اسرائیل داد فلسطینیان را درآورد!

آگهی "چهل خر فروشی" در میان آگهی‌های فروش یک روزنامه فلسطینی به چشم می‌خورد. هیچ چیز عجیبی درآن وجود ندارد جز آنکه این آگهی متعلق به ارتش رژیم صهیونیستی است و این حیوانات متعلق به فلسطینیان!

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، فلسطینیان می‌گویند: ارتش رژیم صهیونیستی تلاش دارد تا همان چارپایانی را که از ما در "دره اردن" در کرانه باختری گرفته است، دوباره به خودمان بفروشد!

با این حال مقام‌های رژیم صهیونیستی مدعی هستند که در راستای منافع عمومی اقدام به جمع‌آوری چارپایان سرگردان می‌کنند و قصد دارند تا از آمار تصادفات جاده‌ای بکاهند.

فلسطینیان معتقدند که این سیاست تصرف و تخریب اسرائیلی‌ها با هدف بیرون راندن آنها از این دره هم مرز اردن است. این منطقه منابع آبی و زمین‌های کشاورزی مناسبی دارد و اسرائیل آن منطقه را برای دفاع استراتژیک خود حیاتی می‌داند.

ارتش اسرائیل می‌گوید اگر صاحبان این خرها اقدام به بازگرداندن آنها نکنند، ارتش اسرائیل آنها را در مزایده به فروش می‌رساند؛ اما حتی اگر صاحبان این چارپایان بخواهند مالشان را پس بگیرند، کارشان هزینه‌بر خواهد بود. به گفته رئیس شورای این منطقه، صاحبان این حیوانات باید جریمه‌ حدودا 2000 شکلی (526 دلاری) برای هر خر که ارتش تصاحب کرده پرداخت کنند.

بخش کوگات (COGAT) ارتش اسرائیل که مسوول هماهنگی فعالیت‌های اسرائیل در کرانه باختری و غزه است، می‌گوید که حیوانات رها شده یک تهدید محسوب می‌شوند. آنها مدعی هستند که از زمان جمع‌آوری این حیوانات، تصادفات جاده‌ای 90 درصد کاهش داشته است. به گفته آنها، جریمه دریافتی از صاحبان حیوانات، خرج هزینه جمع‌آوری و نگهداری از چارپایان می‌شود.

فرد سالخورده فلسطینی نیز که ارتش اسرائیل بزهایش را توقیف کرده، می‌گوید که هدف استراتژیکی پشت این توقیف‌ها وجود دارد. او می‌گوید: اسرائیلی‌ها با توقیف و ضبط حیوانات و تجهیزات کشاورزی و تخریب منازل و آغل‌ها و سایر امکانات ما در واقع به فلسطینیان برای ترک دره اردن فشار وارد می‌کنند. هر کسی که کنترل این دره را در دست داشته باشد، کنترل مرز با اردن را در دست دارد و کنترل آب و زمین‌های کشاورزی را هم به دست خواهد داشت.

خر فروشی ارتش اسرائیل داد فلسطینیان را درآورد!