نابسامانی‌های فرهنگی علت بسیاری از مشکلات جامعه

سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵
نابسامانی‌های فرهنگی علت بسیاری از مشکلات جامعه

استاندار یزد با بیان این‌که بسیاری از مشکلات جامعه ناشی از نابسامانی‌های فرهنگی است، گفت: نوجوانان و جوانان باید در تار ‌و پود فرهنگی رشد کنند تا از آسیب‌های اجتماعی و هجمه‌های فرهنگی مصون بمانند.

به گزارش ایسنا، «سیدمحمد میرمحمدی» در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، فرهنگ را مهم‌ترین دغدغه جامعه‌ی امروز دانست و گفت: نهادینه شدن مباحث فرهنگی با مشارکت مردم و سازمان‌های مردم نهاد از ضرورت‌های جامعه محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از مشکلات موجود در جامعه ناشی از نابسامانی‌های فرهنگی است و لازم است راهکارهای مناسبی برای خشکاندن ریشه آسیب‌های اجتماعی شناسایی، ارائه و در این مسیر اقدامات موثر با جدیّت انجام شود.

استاندار با بیان این‌که فعالیت‌های گسترده‌ای در حوزه فرهنگی در استان انجام شده است، افزود: در همین راستا، اتاق فکر فرهنگی با حضور علما، روحانیون، اندیشمندان و شخصیت‌های تأثیرگذار فرهنگی در استانداری تشکیل شده است و بر اساس سند توسعه فرهنگی استان، کمیته‌ها و شوراهای فرهنگی باید در استان، شهرستان‌ها، بخش‌ها، روستاها و محلات شکل گیرد تا یک شبکه گسترده فرهنگی را در استان ایجاد کنیم.

میرمحمدی گفت: نوجوانان و جوانان باید در تار ‌و پود فرهنگی رشد کنند و از آسیب‌های اجتماعی و هجمه‌های فرهنگی مصون بمانند و تحقق این مهم مستلزم الگو قراردادن و درس گرفتن از شخصیت، رفتار و گفتار بزرگان است.

استاندار در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد با نهادینه شدن فرهنگ در جامعه شاهد پیشرفت و توسعه استان در همه زمینه‌ها باشیم.

آیت‌الله  «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نیز در ادامه گفت: اگر به خدا ایمان و اعتقاد داشته باشیم و خود را همواره در محضر پروردگار بدانیم و ببینیم بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد و به آرامش روان می‌رسیم.

وی ادامه داد: هر کس ذکر و یاد خدا را در زندگی خود فراموش کند، زندگی‌اش پر از دغدغه و اضطراب خواهد شد و قدرت تصمیم‌گیری در برابر مشکلات در او کاهش می‌یابد.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود احیای سبک زندگی اسلامی در جامعه را خواستار شد و خاطرنشان کرد: با تفکر و تعقل می‌توانیم زندگی خود را در مسیر درست و مناسبی قرار دهیم و بر مسائل مختلف که موجب نگرانی و عدم آرامش ما می‌شود، غلبه کنیم.

براساس این گزارش، در ابتدای این جلسه «احمدعلی نوربالا» مشاور وزیر بهداشت در امور سلامت روان، گزارشی پژوهشی از پیمایش ملی سلامت روان و سرمایه اجتماعی در ایران و «محمود رستگاری» گزارشی از فعالیت‌های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) ارائه کردند.

نابسامانی‌های فرهنگی علت بسیاری از مشکلات جامعه
jkkjkjkjkj