شکست طرح نفوذ تکفیری‌ها به محله‌های شرق حلب/بازدید میدانی وزیر دفاع سوریه از حلب

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵
شکست طرح نفوذ تکفیری‌ها به محله‌های شرق حلب/بازدید میدانی وزیر دفاع سوریه از حلب

ارتش سوریه تپه الصنوبرات را پس گرفت و توانست مسیری را که تکفیری‌ها به سمت محله‌های شرقی حلب باز کرده بودند، ببندد و تعدادی از سرکردگان گروه‌های تکفیری از جمله دو سعودی در حملاتی در جنوب و غرب حلب کشته شدند، این در حالی است که وزیر دفاع سوریه نیز وارد حلب شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)،‌ نیروهای ارتش سوریه خطوط حمله را از طریق مسیری که تکفیری‌ها برای شکستن محاصره حلب از بخش شرقی شهر حلب در روز شنبه ایجاد کرده بودند، پس گرفتند.

دفتر مطبوعات نظامی دولت سوریه اعلام کرد، شکافی که شورشیان سوری و تکفیری‌ها در محور الراموسه به سمت محله‌های شرقی حلب باز کرده بودند را به طور کامل بستند.

رامی عبدالرحمان، مدیر دیده‌بان حقوق بشر سوریه اظهار داشت که نیروهای ارتش سوریه نتوانستند بر مسیر امدادرسانی که مخالفان سوری باز کرده‌ بودند تسلط یابند اما نیروهای دولتی و هم‌پیمانان‌شان با پشتیبانی هوایی پیشروی به سمت این مسیر داشتند و دیگر می‌توانند به این سمت تیراندازی کنند.

در این راستا سانا تصاویر ویدیویی از پرواز جنگنده‌های سوری را علیه گروه‌های تکفیری در جنوب حلب پخش کرد.

در این راستا فهد جاسم الفریج، وزیر دفاع سوریه نیز روز سه‌شنبه از مقرهای نیروهای سوری در حلب بازدید کرد.

فرماندهی کل ارتش سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد، وزیر دفاع سوریه یک بازدید میدانی در حلب داشت و با نیروهای فعال در حلب دیدار کرد.

فرماندهی کل ارتش سوریه افزود:‌ الفریج اظهارات فرماندهان میدانی را درباره ماهیت عملیات درگیری و مشکلات شنید و از سطح آمادگی این نیروها برای اجرای عملیات مطلع شد.

فرماندهی عملیات در پایان آورده است که نیروهای مبارز بر آمادگی خود برای دفاع از سوریه و ملت و رهبران در دستیابی به پیروزی و ساقط کردن طرح‌های استعماری تاکید کردند.

جنگنده‌های سوریه و روسیه روز سه‌شنبه ده‌ها حمله را به مقرها و خطوط امداد تکفیری‌های جیش الفتح وارد کردند که طی آن یکی از رهبران این گروه به نام احمد الحایک ملقب به ابومهند السلفی در جنوب حلب کشته شد.

همچنین تکفیری‌ها از کشته شدن کمال احمد ملقب به ابومعروف در درگیری با ارتش سوریه در جنوب حلب خبر دادند.

 انتهای پیام

شکست طرح نفوذ تکفیری‌ها به محله‌های شرق حلب/بازدید میدانی وزیر دفاع سوریه از حلب